Kamil Majchrzak rozpoczął turniej w Austrii. Jego pierwszy rywal grał w US Open z Novakiem Djokoviciem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak rozegrał we wtorek pierwszy mecz w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w austriackim Tulln. Na drodze Polaka stanęła wielka nadzieja duńskiego tenisa, Holger Vitus Nodskov Rune.

Rozstawiony z czwartym numerem Kamil Majchrzak (ATP 114) spotkał się w I rundzie z Holgerem Vitusem Nodskovem Rune (ATP 145). Jeszcze w ubiegłym tygodniu obaj startowali w wielkoszlemowym US Open 2021. Piotrkowianin przegrał w czterech setach z Finem Emilem Ruusuvuorim. Natomiast Duńczyk trafił na Novaka Djokovicia i uległ liderowi rankingu w czterech partiach.

Los sprawił, że po kilku dniach obaj zmierzyli się w I rundzie austriackiego challengera. Faworytem był Rune i to on prezentował się lepiej w premierowej odsłonie. Duńczyk postarał się o trzy przełamania, a nasz reprezentant tylko o jedno. W takich okolicznościach Polak przegrał seta wynikiem 3:6.

W drugiej odsłonie Majchrzak poprawił się i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Zdobył przełamanie w pierwszym gemie i nie oddał przewagi. Decydujący trzeci set także padł łupem naszego reprezentanta. Rune kiepsko serwował, narzekał na problemy z plecami i korzystał z przerwy medycznej. Polak w pełni wykorzystał swoją szansę i wygrał ostatecznie cały mecz 3:6, 6:4, 6:2.

Majchrzak o miejsce w ćwierćfinale turnieju w Tulln powalczy z Czechem Jirim Lehecką (ATP 192). W austriackich zawodach startuje również Jan Zieliński, który wspólnie z Markiem-Andreą Hueslerem zgłosił się do debla. Polsko-szwajcarska para spotka się w I rundzie z austriackim duetem Lenny Hampel i Lukas Krainer, który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

NÖ OPEN powered by EVN, Tulln an der Donau (Austria) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 88,5 tys. euro wtorek, 7 września