Jannik Sinner zaczął walkę o obronę tytułu w Sofii. Gael Monfils awansował bez gry

Najwyżej rozstawiony Jannik Sinner rozpoczął rywalizację o obronę tytułu w turnieju ATP 250 w Sofii od dwusetowego zwycięstwa nad Jegorem Gerasimowem. Oznaczony numerem drugim Gael Monfils w czwartek nie musiał wychodzić na kort.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Przed rokiem w Sofii 19-letni wówczas Jannik Sinner wygrał pierwszy w karierze turniej rangi ATP Tour. W czwartek rozpoczął rywalizację o obronę tytułu. W spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Włoch nie potrafił utrzymać równego wysokiego poziomu przez cały czas, ale ostatecznie i tak bez straty seta pokonał kwalifikanta Jegora Gerasimowa [6:2, 7:6(3)].

- Starałem się grać na swoim najwyższym poziomie. Oczywiście, nie było to łatwe. Bardzo się cieszę, że tu wróciłem. W ciągu tego roku miałem wzloty i upadki, ale uważam, że wiele rzeczy zrobiłem dobrze - mówił, cytowany przez atptour.com, Sinner, który w ciągu 101 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy i trzy przełamania.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Sinner zmierzy się z Jamesem Duckworthem, z którym ma bilans 1-1. Australijczyk, ubiegłotygodniowy finalista z Nur-Sułtanu, wygrał 6:4, 6:4 z Benoitem Paire'em.

Oznaczony numerem drugim Gael Monfils w czwartek nie musiał wychodzić na kort. Francuz miał zmierzyć się z Ilją Iwaszką, ale Białorusin oddał mecz walkowerem. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Monfilsa będzie Gianluca Mager.

Marcos Giron drugi raz na przestrzeni tygodnia pokonał Alexa de Minaura. Tym razem Amerykanin zwyciężył po dwóch tie breakach i dzięki temu awansował do 1/4 finału Sofia Open. O półfinał Giron powalczy z kolejnym Australijczykiem, Johnem Millmanem, turniejową "ósemką", który po trzysetowej walce okazał się lepszy od kwalifikanta Ilja Marczenki.

Sofia Open, Sofia (Bułgaria)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 419,4 tys. euro
czwartek, 30 września

II runda gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 1) - Jegor Gerasimow (Białoruś, Q) 6:2, 7:6(3)
Gael Monfils (Francja, 2) - Ilja Iwaszka (Białoruś) walkower
John Millman (Australia, 8) - Ilja Marczenko (Ukraina, Q) 5:7, 7:6(0), 6:3
Marcos Giron (USA) - Alex de Minaur (Australia, 3) 7:6(5), 7:6(2)
James Duckworth (Australia) - Benoit Paire (Francja) 6:4, 6:4

Meczbole i dramatyczne tie breaki. Ogromne emocje w deblowym spotkaniu Huberta Hurkacza