Była liderka rankingu za burtą. Hiszpanki rozczarowały

Hiszpanka Garbine Muguruza pożegnała się z marzeniami o podboju Indian Wells (WTA 1000). Była liderka rankingu odpadła po porażce z Australijką Ajlą Tomljanović.

Garbine Muguruza PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 6) po raz ósmy wzięła udział w imprezie w Indian Wells. W 2017 i 2019 roku doszła w niej do ćwierćfinału. Tym razem w II rundzie przegrała 3:6, 6:1, 3:6 z Ajlą Tomljanović (WTA 47). W trzecim secie Hiszpanka z 1:3 wyrównała na 3:3, ale straciła trzy kolejne gemy. Miała trzy okazje na objęcie prowadzenia 4:3, z czego dwie przy 40-15.

W trwającym godzinę i 52 minuty meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Tomljanović. Obie tenisistki zdobyły po 75 punktów. Kolejną rywalką Australijki będzie Tamara Zidansek (WTA 33), która zwyciężyła 6:4, 5:7, 6:3 Anę Konjuh (WTA 78). Słowenka nie zamknęła meczu w dwóch setach, choć prowadziła 6:4, 3:0. Dopięła swego w trzeciej partii. W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu popełniła dziewięć podwójnych błędów, a Chorwatka zrobiła ich 14. Zidansek wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Ons Jabeur (WTA 14) wygrała 6:2, 6:7(5), 6:3 z Anastasiją Sevastovą (WTA 65) po godzinie i 56 minutach. Tunezyjka wywalczyła 46 z 58 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Camila Giorgi (WTA 38) popełniła 11 podwójnych błędów i uległa 4:6, 1:6 Amandzie Anisimovej (WTA 81).

Sara Sorribes (WTA 35) przegrała 3:6, 6:4, 2:6 z Anną Kalinską (WTA 151) po dwóch godzinach i 47 minutach. Hiszpanka z 3:6, 1:4 i 0-40 doprowadziła do trzeciej partii. W niej dwa razy oddała podanie i nie odwróciła losów meczu. Wykorzystała w nim tylko trzy z 14 break pointów.