Znamy siódmego uczestnika ATP Finals. Hubert Hurkacz przed wielką szansą

W czwartek wyłoniony został siódmy uczestnik kończącego sezonu turnieju ATP Finals 2021. Swoją wielką szansę wykorzystał Casper Ruud. Następny w kolejce jest Hubert Hurkacz, ale musi spełnić jeden warunek.

Rafał Smoliński
Casper Ruud Getty Images / Gary Payne / Na zdjęciu: Casper Ruud
Aby Casper Ruud wywalczył w czwartek przepustkę do ATP Finals 2021, musiały zostać spełnione dwa warunki. Pierwszy został zrealizowany w popołudniową porę, gdy porażki doznał Brytyjczyk Cameron Norrie. Drugą część zadania wykonał sam Norweg, który rozgromił Marcosa Girona 6:2, 6:1.

Tenisista z Oslo potrzebował zaledwie 67 minut, aby pokonać Amerykanina, który dostał się do głównej drabinki poprzez eliminacje. W tym czasie ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania, a sam postarał się o cztery przełamania. 22-latek zameldował się w ćwierćfinale paryskiego turnieju, w którym jego przeciwnikiem będzie w piątek Niemiec Alexander Zverev.

W takich okolicznościach Ruud zadebiutuje w Turnieju Mistrzów i zapisze się w historii. Będzie bowiem pierwszym Norwegiem w kończącym sezon Masters. Został siódmym uczestnikiem ATP Finals 2021, które w dniach 14-21 listopada odbędą się w Turynie. Wcześniej bilet do tej prestiżowej imprezy wywalczyli Novak Djoković, Danił Miedwiediew, Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev, Andriej Rublow i Matteo Berrettini. Pozostaje zatem do obsadzenia jeszcze tylko jedno wolne miejsce.

O krok od awansu do Turnieju Mistrzów jest Hubert Hurkacz. Polak wywalczy przepustkę do ATP Finals 2021 bez oglądania się na konkurentów, jeśli w piątek pokona w paryskim ćwierćfinale Australijczyka Jamesa Duckwortha.

Jeśli Hurkacz nie zrealizuje celu w Paryżu, to rywalizacja przeniesie się do Sztokholmu. Tutaj przeciwnikami Polaka w wyścigu do Turynu będą Jannik Sinner i Cameron Norrie. W szwedzkiej stolicy odbędzie się w dniach 7-13 listopada impreza rangi ATP 250.