Grecy wybrali najlepszych sportowców w 2021 roku

Podczas uroczystej gali w Atenach i w obecności prezydent kraju Kateriny Sakellaropoulou przyznano nagrody dla najlepszych greckich sportowców w 2021 roku.

Rafał Smoliński
Maria Sakkari PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Głosowanie na najlepszych sportowców Grecji po raz 68. zorganizował zrzeszający dziennikarzy sportowych Panhellenic Sports Press Association (PSAT). W 2021 roku zaskoczenia być nie mogło. U panów triumfował Giannis Antetokounmpo, który wspólnie z Milwaukee Bucks został mistrzem ligi NBA. 27-letni koszykarz został wybrany MVP finałów oraz MVP meczu gwiazd.

Najlepszą sportsmenką Grecji w 2021 roku została Maria Sakkari. Pochodząca z Aten 26-latka nie wygrała co prawda żadnego turnieju WTA (była w finale w Ostrawie), ale wykonała znaczny postęp i jako pierwsza Greczynka zadebiutowała w Top 10 światowej klasyfikacji. Ponadto osiągnęła półfinał Rolanda Garrosa i US Open, dzięki czemu wspięła się na szóstą pozycję w rankingu WTA.

- To niesamowity zaszczyt zostać uznaną za najlepszą grecką zawodniczkę w tym roku. Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie i podekscytowana możliwością dalszego doskonalenia się na korcie i poza nim - powiedziała Sakkari.

Dziennikarze wybrali również najlepszą drużynę 2021 roku. Została nią reprezentacja Grecji, która podczas igrzysk olimpijskich w Tokio wywalczyła srebrny medal w piłce wodnej (w finale przegrała z Serbią). Jej szkoleniowiec, Theodoros Vlachos, otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera.