Amerykanki robią furorę w Adelajdzie. Dreszczowiec Markety Vondrousovej z Aną Konjuh

Aż pięć Amerykanek awansowało do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Adelajdzie. Jedną z nich jest Cori Gauff. Dramatyczną batalię stoczyły Chorwatka Ana Konjuh i Czeszka Marketa Vondrousova.

Cori Gauff Getty Images / AELTC/Jed Leicester - Pool / Na zdjęciu: Cori Gauff
W środę w Adelajdzie odbyły się wszystkie mecze II rundy. Cori Gauff (WTA 19) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:3 Martę Kostiuk (WTA 50). W drugim secie Amerykanka obroniła trzy piłki setowe i z 2:5 wyrównała na 5:5, ale do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była trzecia partia. W niej Gauff od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu godziny i 54 minut wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

W ćwierćfinale Gauff zmierzy się z Aną Konjuh (WTA 64), która wygrała 4:6, 6:2, 7:6(3) z Marketą Vondrousovą (WTA 34). W emocjonującym trzecim secie Czeszka prowadziła 5:3, ale zmarnowała piłkę meczową. W 12. gemie obroniła dwa meczbole, ale tie break należał do Chorwatki. W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Konjuh zaserwowała 10 asów i popełniła 10 podwójnych błędów.

Tamara Zidansek (WTA 31) w 64 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Maddison Inglis (WTA 139). Słowenka zdobyła 18 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Lauren Davis (WTA 95), która pokonała 4:6, 6:4, 6:4 Jasmine Paolini (WTA 52). W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu Amerykanka zdobyła o osiem punktów więcej od Włoszki (106-98).

Madison Keys (WTA 87) w 63 minuty wygrała 6:1, 6:3 z Terezą Martincovą (WTA 48). Amerykanka zniwelowała cztery break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Alison Riske (WTA 57) zdobyła 61 z 99 rozegranych punktów i pokonała 6:1, 6:3 Anhelinę Kalininę (WTA 51). Madison Brengle (WTA 59) odparła pięć z siedmiu break pointów i zwyciężyła 6:3, 6:2 Rebekkę Peterson (WTA 93).

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów
środa, 12 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Cori Gauff (USA, 3) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:3, 5:7, 6:3
Tamara Zidansek (Słowenia, 4) - Maddison Inglis (Australia, WC) 6:2, 6:1
Ludmiła Samsonowa (Rosja, 8) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) 6:2, 6:1
Ana Konjuh (Chorwacja) - Marketa Vondrousova (Czechy, 6) 4:6, 6:2, 7:6(3)
Madison Keys (USA) - Tereza Martincova (Czechy) 6:1, 6:3
Alison Riske (USA) - Anhelina Kalinina (Kazachstan) 6:1, 6:3
Madison Brengle (USA) - Rebecca Peterson (Szwecja, Q) 6:3, 6:2
Lauren Davis (USA, Q) - Jasmine Paolini (Włochy) 4:6, 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Cori Gauff awansuje do półfinału turnieju w Adelajdzie?