Kolejne zwycięstwo Huberta Hurkacza!

Hubert Hurkacz kontynuuje rywalizację na kortach twardych w ramach halowego turnieju ATP 500 w Rotterdamie. We wtorek polski tenisista zaprezentował się w deblu i odniósł cenne zwycięstwo.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Henk Seppen/BSR Agency / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
We wtorek Hubert Hurkacz miał dzień wolny od singla, ale pojawił się na korcie. Wspólnie z Feliksem Augerem-Aliassime'em po raz trzeci zgłosił się do turnieju debla w Rotterdamie. W swoim debiucie w 2020 roku panowie wygrali jeden mecz. Z kolei w sezonie 2021 odpadli w I rundzie.

Tym razem polsko-kanadyjski duet zagrał na początek z doświadczoną parą Ivan Dodig i Marcelo Melo. Chorwat i Brazylijczyk przez cztery sezony (2013-2016) odnosili wielkie sukcesy w tourze. W 2015 roku wygrali wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Potem Melo zapisał się w historii wspólnie z Łukaszem Kubotem, z którym triumfował na trawnikach Wimbledonu (2017).

Dodig i Melo powrócili do wspólnych startów. W Rotterdamie zostali rozstawieni z drugim numerem. W premierowej odsłonie wtorkowego meczu mieli w dziewiątym gemie dwa break pointy, lecz Auger-Aliassime utrzymał podanie. Po zmianie stron Polak i Kanadyjczyk odebrali serwis Chorwatowi i zamknęli seta wynikiem 6:4.

W drugiej odsłonie nastąpiła odpowiedź ze strony utytułowanych deblistów. Dodig i Melo dwukrotnie przełamali serwis Augera-Aliassime'a i raz Hurkacza. Nasz reprezentant i jego partner zdołali odpowiedzieć tylko jednym breakiem. Set padł więc łupem Chorwata i Brazylijczyka, którzy wygrali 6:2.

Przy stanie po 1 w setach rozstrzygający okazał się super tie break. Hurkacz i Auger-Aliassime prowadzili w nim już 4-1, ale rywale szybko odrobili stratę. Kluczowe wydarzenia miały miejsce po drugiej zmianie stron. Polsko-kanadyjska para odskoczyła na 8-6, po czym wypracowała dwie piłki meczowe. Przy pierwszej zakończyła spotkanie wynikiem 6:4, 2:6, 10-7.

Hurkacz i Auger-Aliassime awansowali do ćwierćfinału debla, w którym już w środowy wieczór spotkają się z parą Lloyd Harris (RPA) i Tim Puetz (Niemcy). Zanim to nastąpi, obaj rozegrają na korcie centralnym swoje pojedynki w turnieju singla. Kanadyjczyk zagra jako drugi od godz. 11:00 z Białorusinem Jegorem Gerasimowem. Natomiast Polak jako wyjdzie na główną arenę jako trzeci, a jego przeciwnikiem będzie Włoch Lorenzo Musetti.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,208 mln euro
wtorek, 8 lutego

I runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska) / Felix Auger-Aliassime (Kanada) - Ivan Dodig (Chorwacja, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:4, 2:6, 10-7