Groźna para wyeliminowana. Trwa marsz Polki i Nowozelandki

Alicja Rosolska i Erin Routliffe wygrały kolejny mecz w grze podwójnej turnieju WTA 1000 w Dosze. Polska tenisistka i jej nowozelandzka partnerka wyeliminowały rozstawione z numerem siódmym Amerykankę Desirae Krawczyk i Australijkę Ellen Perez.

Alicja Rosolska Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W Dosze Alicja Rosolska i Erin Routliffe mają za sobą dwa mecze, w których wróciły po przegraniu pierwszego seta. W I rundzie pokonały 5:7, 6:2, 10-7 Rosjankę Kamillę Rachimową i Dunkę Clarę Tauson. We wtorek Polka i Nowozelandka zwyciężyły 1:6, 7:6(3), 10-6 rozstawione z numerem siódmym Amerykankę Desirae Krawczyk i Australijkę Ellen Perez.

W pierwszym secie Rosolska i Routliffe na korcie nie istniały. Oddały podanie dwa razy i zdobyły w nim tylko 12 punktów. W drugiej partii Krawczyk i Perez uzyskały przełamanie na 4:3. Polka i Nowozelandka natychmiast odrobiły stratę. Przetrwały napór rywalek i były lepsze w tie-breaku.

W szybkim trzecim secie (super tie break do 10 punktów) sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Rosolska i Routliffe wyszły na 4-1. Krawczyk i Perez przypuściły szturm. Zdobyły pięć punktów z rzędu i prowadziły 6-4. W końcówce brylowały Polka i Nowozelandka. Zgarnęły sześć ostatnich piłek i zameldowały się w ćwierćfinale.

Krawczyk w ubiegłym sezonie wsławiła się wygraniem trzech wielkoszlemowych turniejów w mikście. Jej partnerami byli Brytyjczycy. Wimbledon wygrała razem z Nealem Skupskim, a w Rolandzie Garrosie i US Open triumfowała z Joem Salisburym. Amerykanka jest też deblową finalistka Rolanda Garrosa 2020 w parze z Chilijką Alexą Guarachi.

Rosolska po raz dziewiąty bierze udział w imprezie w Dosze. W ośmiu wcześniejszych startach wygrała tylko dwa mecze. Polka i Routliffe niedawno osiągnęły razem finał w Petersburgu. W ćwierćfinale w Katarze zmierzą się ze Shuko Aoyamą i Aleksandrę Krunić. We wtorek Japonka i Serbka obroniły piłkę meczową i wyeliminowały rozstawione z numerem czwartym Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski i Meksykankę Giulianę Olmos.

Qatar TotalEnergies Open, Doha (Katar)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,331 mln dolarów
wtorek, 22 lutego

II runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia) - Desirae Krawczyk (USA, 7) / Ellen Perez (Australia, 7) 1:6, 7:6(3), 10-6

Czy Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansują do półfinału?