Trwa fatalna seria wielkoszlemowej mistrzyni. Dreszczowiec Dajany Jastremskiej z Caroline Garcią

Sofia Kenin szybko zakończyła występ w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Amerykańska mistrzyni Australian Open 2020 nie poradziła sobie z Beatriz Haddad Maią. Niesamowitym dreszczowcem było starcie Caroline Garcii z Dajaną Jastremską.

Sofia Kenin Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Dla Sofii Kenin (WTA 130) ten sezon układa się fatalnie. Rozpoczęła od ćwierćfinału w Adelajdzie, ale z czterech kolejnych turniejów odpadła w I rundzie, w tym z Australian Open. W styczniu znajdowała się na 12. miejscu w rankingu, a teraz jest poza Top 100. W Indian Wells trwa jej zła seria. Amerykańska tenisistka przegrała 3:6, 5:7 z Beatriz Haddad Maia (WTA 61).

W drugim secie mistrzyni Australian Open 2020 nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W trwającym godzinę i 46 minut meczu była czwarta rakieta globu popełniła 11 podwójnych błędów. Haddad Maia wykorzystała sześć z 17 break pointów. Brazylijka podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Kenin. Wcześniej spotkały się w 2014 (ITF w Captiva Island) i 2017 roku (kwalifikacje na Majorce). Kolejną rywalką Haddad Mai będzie Dunka Clara Tauson.

Dajana Jastremska (WTA 103) w ubiegłym tygodniu doszła do finału w Lyonie. W Indian Wells Ukrainka stoczyła niesamowitą batalię z Caroline Garcią (WTA 66). Tenisistka z Odessy przegrała 4:6, 7:6(8), 5:7. Jastremska podniosła się ze stanu 4:6, 1:3. W tie breaku drugiego seta obroniła dwie piłki meczowe. W trzeciej partii prowadziła 4:2, ale Francuzka skruszyła jej opór.

W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu Jastremska zaserwowała 15 asów, a Garcia miała ich 12. Francuzka obroniła osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji. Zdobyła o pięć punktów więcej (115-110) i po raz pierwszy pokonała Ukrainkę. Jastremska była górą dwa razy w 2019 roku (finał w Strasburgu, I runda w Pekinie). W II rundzie Garcia spotka się z Brytyjką Emma Raducanu, mistrzynią US Open.

Ann Li (WTA 64) obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie drugiego seta i wygrała 1:6, 7:6(5), 6:0 z Madison Brengle (WTA 56). Danka Kovinić (WTA 71) zwyciężyła 7:5, 7:5 Jil Teichmann (WTA 37). W drugim secie reprezentantka Czarnogóry wróciła ze stanu 3:5. W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sofia Kenin wygra turniej WTA w 2022 roku?