2,5-godzinny spektakl i niesamowita pogoń Rafaela Nadala. Danił Miedwiediew zadebiutował jako lider

Rafael Nadal przegrywał 2:5 w trzecim secie, ale po decydującym tie breaku pokonał Sebastiana Kordę i awansował do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Danił Miedwiediew rozegrał pierwszy mecz jako lider światowego rankingu.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / JOHN G MABANGLO / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Rafael Nadal notuje najlepszy w karierze początek sezonu. Do turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells przystępował z bilansem 15 zwycięstw i ani jednej porażki od startu roku. W sobotę przedłużył tę serię i w spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) po niesamowitej pogoni w trzecim secie pokonał 6:2, 1:6, 7:6(3) Sebastiana Kordę.

Mecz miał wiele zwrotów sytuacji. Pierwszego seta Nadal wygrał gładko, 6:2. W drugim Korda zaskoczył utytułowanego rywala odważną grą i fantastycznymi returnami, w efekcie niespodziewanie zwyciężył 6:1.

W trzeciej partii Korda objął prowadzenie 5:2 z dwoma przełamaniami. Gdy wydawało się, że 20-letni Amerykanin odniesie sensacyjne zwycięstwo, Nadal ruszył w pogoń. Hiszpan zdobył cztery gemy z rzędu i wyszedł na 6:5. Ostatecznie o losach spotkania zadecydował tie break, w którym tenisista z Majorki od stanu 2-3 wygrał pięć końcowych punktów.

Rozstawiony z numerem czwartym Nadal, który w ciągu dwóch godzin i 29 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów, cztery przełamania i 20 zagrań kończących, w III rundzie zmierzy się z Danielem Evansem. Oznaczony "27" Brytyjczyk oddał tylko dwa gemy Federico Corii.

Danił Miedwiediew rozegrał pierwszy mecz jako lider rankingu ATP. W debiucie w nowej prestiżowej roli moskwianin zaserwował trzy, uzyskał trzy breaki, ani razu nie dał się przełamać, posłał 17 uderzeń wygrywających i pokonał 6:3, 6:2 kwalifikanta Tomasa Machaca.

- Byłem dość konsekwentny. Mecz nie był jednak dla mnie tak łatwy, jak wskazuje na to wynik, dlatego cieszę się, że udało mi się przez to przejść - mówił, cytowany przez atptour.com, Miedwiediew, który w 1/16 finału zagra z Gaelem Monfilsem. Oznaczony "26" Francuz ograł Filipa Krajinovicia.

Rozstawiony z numerem 15. Roberto Bautista obronił dwa meczbole i wygrał 6:3, 6:7(3), 7:6(5) z Jeffreyem Johnem Wolfem. Kolejnym przeciwnikiem Hiszpana będzie jego młodszy rodak, Carlos Alcaraz. 18-latek z Murcji, turniejowa "19", wyeliminował innego Amerykanina, Mackenzie'ego McDonalda.

Do III rundy awansował również Reilly Opelka. Oznaczony numerem 17. Amerykanin zaserwował dziewięć asów, ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania, sam wywalczył trzy breaki i pokonał 6:1, 6:4 Lorenzo Musettiego.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,584 mln dolarów
sobota, 12 marca

II runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (1) - Tomas Machac (Czechy, Q) 6:3, 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 4) - Sebastian Korda (USA) 6:2, 1:6, 7:6(3)
Roberto Bautista (Hiszpania, 15) - Jeffrey John Wolf (USA, Q) 6:3, 6:7(3), 7:6(5)
Reilly Opelka (USA, 17) - Lorenzo Musetti (Włochy) 6:1, 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 19) - Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 6:3
Gael Monfils (Francja, 26) - Filip Krajinović (Serbia) 6:3, 6:4
Daniel Evans (Wielka Brytania, 27) - Federico Coria (Argentyna) 6:2, 6:0