Hubert Hurkacz poznał kolejnego przeciwnika w Miami. To stary znajomy

Hubert Hurkacz wie już, z kim zmierzy się w III rundzie zawodów ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. To przeciwnik, z którym spotykał się w ostatnich miesiącach.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W sobotę Hubert Hurkacz rozpoczął obronę mistrzostwa w zawodach Miami Open. Na początek pokonał Francuza Arthura Rinderknecha 7:6(5), 6:2. W pierwszym secie Polak zachował spokój, a po wygraniu rozgrywki tiebreakowej wyraźnie się poprawił w drugiej partii. To był udany występ naszego reprezentanta.

Kolejnym przeciwnikiem "Hubiego" będzie Asłan Karacew. Rosjanin jest już dobrze znany wrocławianinowi. Jesienią 2021 roku panowie zmierzyli się dwukrotnie. W San Diego górą był Karacew, ale parę tygodni później Hurkacz wziął rewanż w 1/8 finału prestiżowej imprezy w Indian Wells.

Karacew (występujący jako bezpaństwowiec) rozegrał w sobotę pierwszy mecz w Miami Open 2022. Rozstawiony z "29" tenisista wygrał z Ugo Humbertem 7:5, 6:2. W pierwszym secie musiał gonić wynik, ale odrobił stratę przełamania i okazał się lepszy w końcówce. Natomiast w drugiej odsłonie przełamał podanie Francuza dwukrotnie i wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Hurkacz i Karacew mają bilans 1-1 w głównym cyklu. Ich pojedynek w ramach III rundy Miami Open 2022 odbędzie się w poniedziałek.