Świątek zabrała głos po kosmicznym meczu. Zwraca uwagę na jeden problem

Iga Świątek wygrała trzynasty mecz z rzędu i awansowała do IV rundy turnieju WTA Miami. Polka nie dała żadnych szans Madison Brengle. Oto, co powiedziała po spotkaniu nasza tenisistka.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Iga Świątek
Polka była zdecydowaną faworytką starcia z Madison Brengle. Iga Świątek nie zawiodła i rozbiła rywalkę w dwóch setach. W pierwszym z nich Polka wygrała 6:0, a w drugim przeciwniczce oddała trzy gemy. To już jej trzynaste z rzędu zwycięstwo w turniejach rangi WTA.

W trwającym 65 minut meczu Świątek miała rewelacyjne statystyki. Zdobyła 55 z 89 rozegranych punktów (61,8 proc.). Raz oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. Polka posłała 25 kończących uderzeń, a Brengle miała ich cztery. Po raz kolejny pokazała, że jest w niesamowitej formie.

Polka kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i wyrasta na główną faworytkę do wygranej w Miami Open. Spotkanie z Brengle skomentowała w mediach społecznościowych.

"Cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo. Teraz czas na trochę odpoczynku… Zaskakująco mało tego czasu, co będzie dość wymagające dla mnie i zespołu, ale jak zawsze damy z siebie 100%. Do zobaczenia jutro!" - napisała na Twitterze Polka.

- Czuję, że jestem w dobrym miejscu ze swoim tenisem i na tym się koncentruję. Wiem, że może być presja związana z miejscem w rankingu, ale z drugiej strony, kiedy wspinałam się w rankingu, wchodziłam do top 10 i top 5, czułam to samo. Po prostu skupiam się na swojej grze - dodała Świątek, którą cytuje amerykański "National Post".

Rywalką Świątek będzie Cori Gauff i to znów Polka uznawana jest za faworytkę. Mecz zaplanowano na godzinę 18:00.