To była ozdoba meczu Świątek. Wow

Iga Świątek znów zachwyciła tenisowy świat wspaniałą grą. Polka rozbiła Amerykankę Madison Brengle 6:0, 6:3, a ozdobą meczu była wymiana, w której zawodniczki uderzały aż... 26-krotnie!

Karol Wasiek
Iga Świątek w akcji Twitter / WTA / Iga Świątek w akcji
Do efektownej wymiany doszło pod koniec pierwszego seta, Polka prowadziła 5:0 i miała wszystkie argumenty w rękach. Rywalka Madison Brengle nie poddała się jednak i rzuciła Idze Świątek duże wyzwanie. Chciała udowodnić, że nie przez przypadek jest w pierwszej setce rankingu WTA.

Amerykanka i Polka - we wspomnianej wymianie - uderzały aż 26-krotnie, raz mocniej, raz lżej, a na samym końcu Brengle zdecydowała się na zagranie skrótu, ale Świątek nie tylko do niego dobiegła, ale też rewelacyjnie odpowiedziała.

Serwis WTA wrzucił tę akcję do sieci. Nagranie robi furorę. Komentatorzy byli zachwyceni. "Wow, ależ genialna wymiana, to się ogląda" - mówili w trakcie transmisji.

Świątek turniej w Miami rozpoczęła od gładkiego zwycięstwa nad Viktoriją Golubić. Dzięki tej wygranej zapewniła sobie miejsce w historii. 4 kwietnia zostanie pierwszą liderką rankingu z Polski. W III rundzie tenisistka z Raszyna zmierzyła się z Madison Brengle (WTA 59). Polka rozbiła Amerykankę 6:0, 6:3 i pozostaje w grze o kolejny wielki tytuł.

W trwającym 65 minut meczu Świątek zdobyła 55 z 89 rozegranych punktów (61,8 proc.). Raz oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. Polka posłała 25 kończących uderzeń, a Brengle miała ich cztery.

Kolejną rywalką Świątek będzie inna Amerykanka Cori Gauff. Mecz odbędzie się w poniedziałek. Zmierzą się po raz drugi. W ubiegłym roku Polka zwyciężyła w półfinale w Rzymie i później wygrała cały turniej.