Obrońca tytułu pokonał faworyta gospodarzy w Houston. Nick Kyrgios awansował bez gry

Broniący tytułu Cristian Garin w trzech setach pokonał Taylora Fritza w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Houston. Na pełnym dystansie rywalizowali też John Isner i Frances Tiafoe, a Nick Kyrgios awansował bez gry.

Marcin Motyka
Cristian Garin Getty Images / Steve Christo/Corbis / Na zdjęciu: Cristian Garin
Pojedynek Cristiana Garina z Taylorem Fritzem był najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinałem turnieju ATP 250 w Houston. Mecz nie zawiódł i dostarczył wielu emocji. Ostatecznie po dwóch godzinach i 43 minutach zaciętej rywalizacji broniący tytułu Chilijczyk pokonał rozstawionego z numerem drugim Amerykanina 6:2, 6:7(5), 6:3.

Oznaczony numerem piątym Garin w półfinale zmierzy się z Johnem Isnerem, który w piątek także rywalizował na pełnym dystansie setów. Rozstawiony z "czwórką" Amerykanin, mistrz US Men's Clay Court Championships z 2013 roku, wygrał 6:4, 2:6, 6:3 z rodakiem, Francesem Tiafoe'em, turniejową "szóstką".

Miejscowych kibiców ucieszył też sukces Reilly'ego Opelki. 24-latek z Michigan zaserwował cztery asy, wykorzystał trzy z sześciu piłek na przełamanie i ograł 6:3, 7:5 kwalifikanta Gijsa Brouwera, debiutanta w imprezie głównego cyklu.

W 1/2 finału Opelka, turniejowa "trójka", zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijski posiadacz dzikiej karty w piątek miał zmierzyć się ze "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji Michaelem Mmohem, lecz Amerykanin oddał mecz walkowerem z powodu kontuzji prawego przywodziciela.

- Nigdy nie wiesz, czego doświadczysz, gdy grasz z Nickiem. Na pewno będę musiał lepiej serwować - ocenił Opelka. Kyrgios też uważa, że w sobotę skuteczne podanie odegra ważną rolę. - Dobry serwis będzie kluczowy i może zapewnić zdobycie wielu łatwych punktów - podkreślił Australijczyk.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)