ITF Hvar: Kosińska za burtą

Karolina Kosińska odpadła w pierwszej rundzie turnieju z cyklu ITF rozgrywanego w chorwackim Hvarze (z pulą nagród 10 tys. dol.).Rozstawiona z siódemką Polka w połowie drugiego seta zeszła z kortu. Jej rywalką była Rumunka Antonia-Xenia Tout.

Wiktor Miler

Kosińska sklasyfikowana jest na 444. miejscu, a jej rywalka na 757. Mimo tak dużej różnicy w światowym rankingu, zawodniczki w pierwszym secie toczyły bardzo wyrównany bój, który zakończył się tie-breakiem. Zwycięsko z niego wyszła dużo niżej sklasyfikowana reprezentantka Rumuni. W drugim secie, przy stanie 3:1 dla Tout, Polka skreczowała.

Warto przypomnieć, że niespełna dwa tygodnie temu Kosińska wygrała turniej (zarówno w singlu, jak i deblu) rozgrywany w innym chorwackim mieście – Sibieniku.