Thriller w szlagierowym starciu Czeszek. Świetne otwarcie mistrzyni US Open

W środę w Stuttgarcie (WTA 500) odbył się thriller z udziałem czeskich tenisistek, Karoliny Pliskovej i Petry Kvitovej. Z bardzo dobrej strony pokazała się Brytyjka Emma Raducanu.

Karolina Pliskova PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W Stuttgarcie zakończona została I runda. W środę emocjonującą batalię stoczyły dwie Czeszki. Karolina Pliskova (WTA 7) zwyciężyła 6:4, 4:6, 7:6(5) Petrę Kvitovą (WTA 28). Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu dwa razy wypuściła z rąk sporą przewagę. W pierwszym secie wyszła na 3:0, a w trzecim prowadziła 4:1 i miała break pointa na 5:1.

W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Pliskova zaserwowała 13 asów. Zdobyła o siedem punktów mniej (100-107), ale odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Naliczono jej 28 kończących uderzeń przy 21 niewymuszonych błędach. Kvitovej zanotowano 46 piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek.

Kvitova w Stuttgarcie triumfowała w 2019 roku. Pliskova miała problemy zdrowotne i sezon rozpoczęła w marcu. Bilans jej tegorocznych meczów to teraz 2-3. Notuje szósty występ w Stuttgarcie. W 2018 wygrała ten turniej. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Ludmiła Samsonowa.

Emma Raducanu (WTA 12) w 70 minut rozbiła 6:1, 6:2 Storm Sanders (WTA 197). Brytyjka posłała cztery asy i zgarnęła 32 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans. W czwartek mistrzyni US Open spotka się z Niemką Tamarą Korpatsch. Zwyciężczyni tego meczu w piątek zmierzy się w ćwierćfinale z Igą Świątek.

Anett Kontaveit (WTA 6) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:4 Andżelikę Kerber (WTA 17) po dwóch godzinach i minucie. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania. Estonka zdobyła o jeden punkt więcej (93-92). Kontaveit w Stuttgarcie zanotowała finał w 2019 roku. Kerber jest dwukrotną mistrzynią tego turnieju (2015, 2016).

Laura Siegemund (WTA 231) wygrała 6:3, 6:3 z Tamarą Zidansek (WTA 27). W ciągu 87 minut Niemka wykorzystała pięć z 11 break pointów. W 2017 roku zdobyła w Stuttgarcie tytuł, a w finale wystąpiła również 12 miesięcy wcześniej. W II rundzie Siegemund czeka starcie z Greczynką Marią Sakkari.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy)