Trudny test Caspera Ruuda w Monachium. Reprezentant gospodarzy sprawił niespodziankę

Casper Ruud w II rundzie turnieju ATP 250 w Monachium miał "trudny test", ale w trzech setach wygrał z Alexem Molcanem. Oscar Otte sprawił niespodziankę i pokonał oznaczonego numerem trzecim Reilly'ego Opelkę.

Marcin Motyka
Casper Ruud Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Casper Ruud
Po sensacyjnym odpadnięciu Alexandra Zvereva Casper Ruud stał się głównym faworytem turnieju ATP w Monachium. Rywalizację w stolicy Bawarii Norweg rozpoczął od wymagającego, ale zwycięskiego pojedynku. W czwartkowym spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 3:6, 6:4, 6:4 Alexa Molcana.

- To był bardzo trudny test. Nie zacząłem dobrze, ale udało mi się odnaleźć rytm. Trzeci set był bardzo wyrównany, lecz zdołałem go przełamać. Wygrywanie takich meczów dodaje mi pewności siebie - mówił, cytowany przez atptour.com, tenisista z Oslo, który w czwartek zapisał na swoim koncie sześć asów i trzy przełamania.

W 1/4 finału rozstawiony z numerem drugim Ruud zmierzy się z Botikiem van de Zandschulpem. - To będzie kolejne wyzwanie. Przed rokiem przegrałem z nim w US Open - podkreślił. Holender, turniejowa "ósemka", w II rundzie ograł Jegora Gerasimowa, kwalifikanta.

Oscar Otte, reprezentant gospodarzy, sprawił niespodziankę. Niemiec ani razu nie oddał podania, sam wykorzystał dwa z sześciu break pointów i w niespełna półtorej godziny wygrał 7:6(4), 6:2 z oznaczonym numerem trzecim Reillym Opelką.

Otte w ćwierćfinale zagra z Alejandro Tabilo. Chilijczyk, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, wyeliminował Hugo Gastona, który skreczował w trzecim secie.