Przełamanie Asłana Karacewa. Młodzi Włosi nie wykorzystali szansy w domowym turnieju

Asłan Karacew obronił meczbola i pokonał Lloyda Harrisa w I rundzie turnieju ATP Masters 1000. Tym samym 28-latek z Władykaukazu przełamał serię porażek i został rywalem Novaka Djokovicia w 1/16 finału. Młodzi Włosi nie wykorzystali dzikich kart.

Marcin Motyka
Asłan Karacew PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Asłan Karacew
Asłan Karacew w ostatnich tygodniach nie przypominał tenisisty, który w zeszłym sezonie w przebojowym stylu przebił się z drugiej setki rankingu do czołowej "20". Do turnieju ATP w Rzymie przystępował, notując serię czterech porażek z rzędu. W niedzielę przełamał jednak tę negatywną passę i pokonał 3:6, 6:3, 7:6(7) Lloyda Harrisa.

Karacew na zwycięstwo pracował ponad 2,5 godziny i odniósł je w dramatycznych okolicznościach. W decydującym secie odrobił stratę 2:5, a następnie w tie breaku zwyciężył 9-7, broniąc piłki meczowej. W II rundzie 28-latek z Władykaukazu zmierzy się z najwyżej rozstawionym Novakiem Djokoviciem.

21-letni Francesco Passaro otrzymał dziką kartę i możliwość debiutu w turnieju głównego cyklu, ale nie wykorzystał szansy. W niedzielę Włoch przegrał 3:6, 2:6 z Cristianem Garinem. Chilijczyka w kolejnej fazie czeka trudniejsze zadanie - mecz z oznaczonym "siódemką" Carlosem Alcarazem.

Dziką kartę zmarnował też inny 21-letni Włoch, Matteo Arnaldi, który uległ 1:6, 4:6 doświadczonemu Marinowi Ciliciowi. 33-letni Chorwat w ciągu 80 minut gry ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał trzy z siedmiu break pointów.

W II rundzie zameldował się już również Filip Krajinović. Serb po ponad dwugodzinnym pojedynku złożonym z dwóch tie breaków wyeliminował Francesa Tiafoe'a. Następnym przeciwnikiem Krajinovicia będzie Andriej Rublow, turniejowa "szóstka".

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)