Janowicz - Gulbis na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
21-letni Jerzy Janowicz o 1/8 finału londyńskich zawodów powalczy w piątek z rozstawionym z numerem 31. Niemcem Florianem Mayerem. Już teraz pragniemy Państwa zaprosić na kolejne nasze relacje z udziałem naszego wspaniałego tenisisty!
Skomentuj 0
W całym meczu Jerzyk posłał 14 asów oraz zanotował 47 kończących uderzeń. Gulbis statycznie był lepszy, zanotował 39 asów i 74 winnery, jednak ostatecznie to Polak zszedł z kortu zwycięski!
Skomentuj 1
Niesamowity wyczyn naszego tenisisty, który zaraz po ostatniej akcji padł na kort w radosnym amoku! Jerzy Janowicz w swoim wielkoszlemowym debiucie dociera do III rundy Wimbledonu!
Skomentuj 0
2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 9:7 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz!!! Polak błyskawicznie odskoczył na 40-0 i wykorzystał drugą piłkę meczową, podejmując ryzyko przy drugim podaniu!
Skomentuj 0
*2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 8:7 - Janowicz przełamał podanie Gulbisa!!! Polak wykorzystał słabszą dyspozycję serwisową Łotysza i nie zmarnował już drugiego break pointa! Nasz reprezentant jest o krok od III rundy Wimbledonu!
Skomentuj 2
*2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 7:7 - Naszemu zawodnikowi powróciła dawna dyspozycja serwisowa. Jerzyk błyskawicznie odskoczył na 40-0 i mocnym podaniem doprowadził do kolejnego remisu.
Skomentuj 0
  • *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 6:7 - Janowicz wygrał pierwszy punkt w gemie, lecz później karty rozdawał już Łotysz. Błąd Polaka przy returnie i Gulbis znów wysuwa się na prowadzenie w meczu.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 6:6* - Głośne "Come on!" pada z ust naszego tenisisty po tym jak Polak zmusza rywala do błędu świetnym zagraniem. Od stanu 30-30 serwis Jerzyka już nie zawodzi i mamy kolejny remis!
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 5:6 - Łotysz prezentuje się coraz lepiej przy własnym podaniu. Kolejny gem wygrany na sucho przez Gulbisa i Janowicz po raz drugi będzie serwował, aby pozostać w meczu.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 5:5* - Łodzianin gema rozpoczął od podwójnego błędu, a przy stanie 30-30 dopisało mu szczęście, bowiem Gulbis poślizgnął się. Polak utrzymał własny serwis i wyrównał stan seta!
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 4:5 - Gulbis drugi raz z rzędu nie oddał Polakowi nawet piłki przy własnym podaniu. Powoli wkraczamy w decydującą fazę tego pojedynku. Kto straci podanie, ten może przegrać cały mecz!
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 4:4* - Seria kolejnych wygranych przez Polaka gemów do zera przerwana ostatecznie na sześciu. Gulbis zdobył pierwszy punkt, lecz odpowiedź Jerzyka była już rewelacyjna.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 3:4 - Tenisista z Rygi postanowił wziąć przykład z łodzianina. Cztery mocne serwisy Łotysza i jest gem wygrany na sucho na konto Gulbisa.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 3:3* - Rewelacyjnie spisuje przy własnym serwisie Janowicz! 12 piłek rozegranych i 12 wygranych w piątej partii. Mamy remis, po 3!
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 2:3 - Podanie Łotysza wydaję się jednak również nie do ruszenia. Gulbis traci zaledwie jeden punkt, przy stanie 40-0 i znów wysuwa się na czoło.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 2:2* - Wspaniała passa Polaka wciąż trwa. To już piaty wygrany z rzędu gem na sucho przez łodzianina. Jerzyk musi jednak postarać się przełamać podanie rywala, jeśli chce odnieść końcowe zwycięstwo.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 1:2 - Wielka szkoda tego nietrafionego przez Polaka bekhendu przy stanie 15-15. Kolejne dwie piłki błyskawicznie padają łupem Gulbisa, który ponownie wychodzi na prowadzenie w secie.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 1:1* - Odpowiedź Jerzyka znakomita! Polak wygrał już czwarty z rzędu gem bez straty punktu! Mamy remis, po 1!
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 7:6(2), 0:1 - Pewne otwarcie Łotysza, choć pierwszą wymianę seta po znakomitym minięciu wygrał Polak. Gulbis jednak od tego momentu zapisał na swoje konto cztery kolejne piłki.
    Skomentuj 0
    Pragniemy Państwu przypomnieć, iż podczas Wimbledonu piąty i zarazem decydujący set musi być rozstrzygnięty różnicą co najmniej jednego przełamania.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 6:6 (7-2) - Tenisista z Rygi zmniejsza stratę do trzech punktów, ale w kolejnej akcji Jerzy popisuje się kapitalnym wolejem i ma cztery piłki setowe! Gulbis umieszcza piłkę po returnie w siatce i tym samym nasz reprezentant wyrównał stan meczu!
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 6:6 (5-1) - Kolejny niewymuszony błąd Gulbisa i kolejny punkt na konto Polaka. Chwilę później Łotysz psuje return, lecz następnie odrabia część strat serwisem.
    Skomentuj 2
    2:6, 6:4, 3:6, 6:6 (3-0) - Rewelacyjny start Janowicza, który dzięki agresywnej grze i błędach rywala wywalczył dwa mini breaki!
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 6:6 - Tenisista z Rygi również pewnie utrzymał własne podanie do zera i o losach seta zadecyduje tie break!
    Skomentuj 1
    2:6, 6:4, 3:6, 6:5* - Trzeci z rzędu gem wygrany do zera przez Janowicza! Polak trzy pierwsze piłki uzyskał dzięki podaniu, a całość zwieńczył udaną akcją przy siatce.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 5:5 - Gulbis nie składa broni. Nasz reprezentant zdobył co prawda jeden punkt, przy stanie 15-0 dla rywala, lecz później świetnie serwował już Łotysz. Mamy kolejny remis w secie, tym razem po 5!
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 5:4* - Seria wygranych gemów na sucho przez obu tenisistów wciąż trwa. Tym razem punktu nie stracił przy własnym podaniu Jerzyk. Polak jest o jeden gem od zwycięstwa w czwartej partii, musi jednak przełamać serwis rywala.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 4:4 - Trzy asy serwisowe Łotysza, który ma ich już na swoich koncie 21. Gulbis znów wygrywa swój serwis bez straty punktu i doprowadza do remisu w secie.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 4:3* - Pewna odpowiedź naszego reprezentanta. Janowicz znowu uruchomił pierwsze podanie i błyskawicznie zapisał na swoje konto cztery piłki z rzędu. Czy Polak będzie w stanie przełamać serwis rywala w kluczowym momencie seta?
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 3:3 - Jerzyk zapisał na swoje konto pierwszą akcję w gemie, lecz trzy następne punkty zdobył już tenisista z Rygi. 23-letni Łotysz wykorzystał drugiego game pointa i ponownie doprowadził do remisu w czwartej partii.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 3:2* - Janowicz z wielkimi kłopotami wygrał własne podanie! Gulbis po błędach naszego zawodnika miał dwie okazje na przełamanie, lecz Polak w obu przypadkach zareagował mocnym serwisem.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 2:2 - Gem bez historii. Tym razem Gulbis nie stracił żadnego punktu i błyskawicznie doprowadził do wyrównania w secie.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 2:1* - Chociaż pierwszą piłkę gema wygrał Łotysz, to Polak pokazał klasę przy następnych. Wspaniałe minięcie dało mu prowadzenie 40-15, a chwilę później nasz singlista zakończył sprawę kolejnym znakomitym serwisem.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6, 1:1 - Janowicz ugrał tylko jedną piłkę przy serwisie rywala, przy stanie 15-0. Od tego momentu Gulbis popisał się trzema wygrywającymi serwisami i pewnie wyrównał stan seta.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:6, 1:0* - Wymarzony start Polaka i oby nasz tenisista serwował już tak do końca spotkania. Jerzyk dzięki mocnemu podaniu błyskawicznie odskoczył na 40-0, a całego gema zakończył udaną akcją przy siatce.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 3:6 - Nic z tego! Gulbis nie dał sobie odebrać podania, błyskawicznie odskoczył na 40-0, a całego seta zakończył asem serwisowym! Łotysz prowadzi zatem po trzech partiach 2-1!
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 3:5* - Słaby początek Janowicza, ale nasz reprezentant zdołał ostatecznie dzięki serwisowi wyjść ze stanu 15-30. Zanim zakończył gema, obronił jeszcze jednego setbola. Teraz Polak musi jednak przełamać serwis rywala, aby powrócić do gry!
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 2:5 - Niestety, Jerzyk wygrał co prawda pierwszą akcję w gemie, ale ostatecznie Gulbis utrzymał serwis do 30. Łotysz jest coraz bliżej zwycięstwa w trzeciej partii.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 2:4* - Janowicz zmniejsza stratę. Tylko jedna piłka przegrana przez Polaka w całym gemie, przy stanie 30-0. Czy nasz reprezentant będzie w stanie przełamać serwis rywala i wrócić do gry?
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 1:4 - Była szansa dla Jerzyka na powrót do gry! Polak prowadził przy podaniu rywala już 30-0, jednak w tak ważnym momencie serwis nie zawiódł Łotysza, który zapisał na swoje konto trzy kolejne piłki. Następne dwa punkty wygrał już nasz reprezentant, ale przy break poincie Łotysz odważnie ruszył do przodu. Dwie następne wymiany już dla zawodnika z Rygi, który tym samym utrzymał wysokie prowadzenie.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 1:3* - Nasz zawodnik przerywa serwisową niemoc. W całym gemie traci zaledwie jeden punkt, ale wciąż przegrywa różnicą jednego breaka.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 0:3 - Tenisistę z Rygi wyraźnie uskrzydliło to wczesne przełamanie. Cztery kolejne akcje i cztery punkty na konto Gulbisa. Łotysz znów wygrywa gema na sucho i powiększa przewagę w secie.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4, 0:2* - Fatalny gem w wykonaniu Polaka. Nasz tenisista prowadził już 30-0, lecz nie zdołał zakończyć gema. Cztery kolejne punkty wygrał rywal, który zdobył breaka po tym jak Janowicz posłał piłkę w siatkę.
    Skomentuj 0
    *2:6, 6:4, 0:1 - Pewne otwarcie 23-latka z Rygi. Gulbis nie dał Janowiczowi żadnej szansy, a całego gema wygrał bez straty punktu.
    Skomentuj 0
    2:6, 6:4* - Janowicz nie zmarnował swojej szansy. Nasz tenisista szybko odskoczył na 40-15 i kolejnym potężnym serwisem rozstrzygnął na swoją korzyść losy seta! Po dwóch partach mamy remis, po 1!
    Skomentuj 0
    *2:6, 5:4 - 23-latek z Rygi utrzymał własne podanie. Łotysz stracił w gemie zaledwie jeden punkt, przy stanie 30-0. Czy Jerzyk będzie w stanie zakończyć seta i doprowadzić do remisu?
    Skomentuj 0
    2:6, 5:3* - Nie ma mocnych na tak podającego Jerzyka! Kolejne bomby Polaka spadają na drugą stronę kortu. Kolejny gem wygrany bez straty punktu i nasz tenisista jest coraz bliżej wyrównania stanu rywalizacji!
    Skomentuj 0
    *2:6, 4:3 - Gulbis w tarapatach! 21-latek z Łodzi wychodzi na 30-15, jednak nie jest już w stanie uzyskać kolejnych okazji na breaka. Łotysz wygrywa trzy kolejne piłki i zmniejsza stratę.
    Skomentuj 0
    2:6, 4:2* - Błyskawiczny start naszego zawodnika. Potężny serwis, udany skrót i kolejne świetne podanie dają Janowiczowi prowadzenie 40-0. Polak nie traci czasu i jest gem wygrany na sucho.
    Skomentuj 0
    Tenisiści już są po rozgrzewce. Gra została wznowiona. Trzymajmy kciuki za Jerzyka!
    Skomentuj 0
    Obaj zawodnicy są już na korcie i właśnie rozpoczęli rozgrzewkę. W Londynie w dalszym ciągu jest pochmurno, lecz najważniejszą wiadomością jest to, że zanikły opady deszczu.
    Skomentuj 0
    Pojawiły się już odpowiednie służby, których zadaniem będzie właściwe przygotowanie kortów do gry. Za kilka minut powinni się zjawić również obaj bohaterowie dzisiejszego spotkania.
    Skomentuj 0
    Dobre wieści z Londynu! Deszcz wreszcie przestał padać i zasłona pokrywająca kort 17 została zwinięta. Wkrótce gra powinna zostać wznowiona!
    Skomentuj 0
    Na korcie centralnym: Karolina Woźniacka zmarnowała dwie piłki meczowe, a chwilę później, w tenisowej dogrywce, Tamira Paszek zwyciężyła do 4. Austriaczka wyrównała tym samym stan rywalizacji.
    Skomentuj 0
    Organizatorzy odwołali już część spotkań II rundy singla oraz mecze debla. W Londynie wciąż pada i trwa oczekiwanie na poprawę warunków do gry.
    Skomentuj 0
    Opady deszczu nie ustępują. Co najmniej do godz. 18:30 czasu polskiego gra nie zostanie wznowiona głosi oficjalny komunikat.
    Skomentuj 0
    Gra została wznowiona jedynie na korcie centralnym, który jest jedynym obiektem posiadającym rozsuwany dach. Dunka Karolina Woźniacka zwyciężyła w I secie 7:5 Austriaczkę Tamirę Paszek.
    Skomentuj 0
    W dalszym ciągu zasłony pokrywają trawniki przy Church Road. Z pewnością o sporym szczęściu może mówić Florian Mayer, który w pięciu setach uporał się ze swoim rodakiem, Philippem Petzschnerem. Rozstawiony z numerem 31. Niemiec będzie rywalem Janowicza lub Gulbisa w III rundzie wimbledońskiego turnieju.
    Skomentuj 0
    Gra została oficjalnie przerwana z powodu opadów deszczu. Na wszystkich kortach trawa została przykryta specjalnymi zasłonami. Miejmy nadzieję, że pogoda w Londynie poprawi się na tyle, aby zawodnicy mogli szybko powrócić do gry.
    Skomentuj 0
    *2:6, 3:2 - Gulbis wygrywa kolejnego gema bez straty punktu. Niestety, pogoda na kortach przy Church Road nie dopisuje. Zaczął padać deszcz i sędzia zawodów podjął decyzję o przerwaniu spotkania.
    Skomentuj 0
    2:6, 3:1* - W przerwie między gemami nasz tenisista poprosił o szybką interwencję medyczną z powodu bólu pleców. Wszystko jednak wydaje się być w porządku, bowiem Janowicz może kontynuować grę. Od stanu równowagi Polak zdobywa dwa kolejne punkty i ponownie powiększa przewagę.
    Skomentuj 0
    *2:6, 2:1 - Łotysz wziął się w garść. Tym razem stracił przy własnym podaniu zaledwie jeden punkt i pewnie zapisał na swoje konto pierwszego gema w secie.
    Skomentuj 0
    2:6, 2:0* - Serwis 20-latka z Łodzi wreszcie funkcjonuje jak powinien. Polak asem wychodzi na 40-15, a przy kolejnej akcji przeciwnik nie jest nawet w stanie przebić piłki na drugą stronę. Rośnie prowadzenie Janowicza!
    Skomentuj 0
    *2:6, 1:0 - Świetny start Janowicza. Dwa prezenty od Gulbisa i Polak ma dwa break pointy na objęcie prowadzenia w secie. Chwilę później rywal pakuje piłkę w siatkę i jest przełamanie dla naszego zawodnika!
    Skomentuj 0
    2:6* - Janowicz po raz drugi w premierowej odsłonie traci swój serwis i w efekcie gładko przegrywa całego seta. Polski tenisista po niewymuszonych błędzie podarował rywalowi trzy setbole, z których Łotysz wykorzystał drugiego, po tym jak nasz reprezentant wpakował piłkę w siatkę!
    Skomentuj 0
    *2:5 - Gulbis wyraźnie wzmocnił serwis. Kolejny gem, w którym Polak nie był w stanie zbyt wiele zrobić. Łotysz coraz bliżej zwycięstwa w secie.
    Skomentuj 0
    2:4* - Odpowiedź Polaka błyskawiczna. Janowicz także nie traci żadnego punktu i zmniejsza stratę. Łotysz wciąż jednak ma przewagę jednego breaka.
    Skomentuj 0
    *1:4 - Gem bez historii. Łotysz pewnie utrzymał własny serwis, nie oddając w gemie Polakowi żadnej piłki. Rośnie przewaga tenisisty z Rygi.
    Skomentuj 0
    1:3* - Niestety, podwójny błąd Janowicza, daje Gulbisowi dwie okazje na przełamanie. Przy pierwszym break poincie Polak ratuje się jeszcze serwisem, ale przy drugim, 23-latek z Rygi popisuję się kończącym krótką wymianę odwrotnym krosem forhendowym.
    Skomentuj 0
    *1:2 - Tenisista z Rygi popełnia błędy, ale nasz zawodnik nie jest w stanie wykorzystać dwóch wypracowanych break pointów. Łotysz serwisem doprowadza do równowagi, a całego gema zamyka udaną akcją przy siatce.
    Skomentuj 0
    1:1* - Drobne problemy łodzianina, bowiem rywal wysuwa się na 30-15. Dwa mocne podania oraz wygrywające uderzenie z forhendu i Janowicz zażegnuje niebezpieczeństwo. Mamy remis, po 1!
    Skomentuj 0
    *0:1 - Już przy pierwszej wymianie nasz tenisista poślizgnął się i u padł na kort, ale na szczęście nic złego mu się nie stało. Gulbis traci tylko jeden punkt przy własnym podaniu i pewnie obejmuje prowadzenie w meczu.
    Skomentuj 0
    Obaj panowie zakończyli właśnie rozgrzewkę. W Londynie jest dzisiaj dosyć pochmurno, ale nie zanosi się na opady deszczu. Jako pierwszy podawać będzie Łotysz.
    Skomentuj 0
    Janowicz i Gulbis dwukrotnie dotychczas spotykali się na zawodowych kortach. W meczu Pucharu Davisa rozgrywanego przed dwoma laty w Rydze górą był tenisista z Rygi. Z kolei w obecnym sezonie, podczas Challengera w Rzymie, triumfował 21-letni łodzianin, który też ostatecznie sięgnął w stolicy Włoch po mistrzowskie trofeum. Nie mamy nic przeciwko temu, aby nasz zawodnik powtórzył na brytyjskiej trawie wynik osiągnięty na rzymskiej mączce.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz ma już za sobą udany debiut w wielkoszlemowej imprezie. Polak po przejściu eliminacji, zwyciężył w I rundzie Wimbledonu innego kwalifikanta, Włocha Simone Bolellego. W środę na korcie numer 17 przyjdzie mu się zmierzyć z Ernestsem Gulbisem, który w poniedziałek wyrzucił z turnieju oznaczonego numerem siódmym Czecha Tomáša Berdycha.
    Skomentuj 0
    Od godziny 15:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu II rundy Wimbledonu pomiędzy Jerzym Janowiczem i Łotyszem Ernestsem Gulbisem.