Radwańska - Giorgi na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
We wtorek nasza wspaniała tenisistka powalczy o pierwszy w karierze wielkoszlemowy półfinał, a jej rywalką będzie albo Rosjanka Maria Kirilenko, albo Chinka Shuai Peng. Serdecznie Państwa zapraszamy na relację na żywo z kolejnego pojedynku Agnieszki Radwańskiej!
Skomentuj 1
  • qasta Zgłoś komentarz
    Masza Kirilenkao najpierw rozbiła Chinkę Peng (6:1) a potem jej nieznacznie uległa 6:7 (6-8). Trzeciego seta zaczynają równo , wygrywając swoje podania. Dla Panny Maszy 4.runda Wimbledonu
    Czytaj całość
    to juz jest postęp, bo najlepszy wynik na 8 startów. Dla Chinki - tylko wyrównanie ubiegłorocznego osiągnięcia. Ale jest znacząco niżej sklasyfikowana (nr 34 WTA) niż Masza (nr 19).
    Nasza tenisistka odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w wimbledońskim turnieju i ze stratą zaledwie 16 gemów zameldowała się w kolejnej rundzie. Dla Isi będzie to trzeci ćwierćfinał na najsłynniejszych trawnikach świata i zaraz szósty w imprezie wielkoszlemowej.
    Skomentuj 0
    Zaledwie 66 minut trwało spotkanie IV rundy pomiędzy 23-letnią krakowianką i włoską kwalifikantką. Giorgi popełniła aż 30 niewymuszonych błędów oraz zanotowała 28 kończących uderzeń. Isia miała co prawda 11 winnerów, lecz przede wszystkim pomyliła się tylko sześciokrotnie.
    Skomentuj 0
    6:2, 6:3 - Gem, set i mecz Agnieszka Radwańska! Włoszka popełnia podwójny błąd, który daje naszej tenisistce pierwszego meczbola. Giorgi ratuje się jeszcze agresywną grą, lecz po chwili zagrywa drugiego w gemie double faulta!
    Skomentuj 0
    6:2, 5:3* - Giorgi nie składa broni! Znakomity winner daje jej break pointa, którego wykorzystuje po wspaniałej akcji przy siatce. Czy nasza tenisistka będzie w stanie przełamać serwis rywalki po raz piąty w meczu i zakończyć ten pojedynek?
    Skomentuj 0
    *6:2, 5:2 - Zanosi się na szybką porażkę włoskiej kwalifikantki! Podwójny błąd serwisowy Giorgi wyprowadza krakowiankę na 30-0, lecz po chwili mamy już remis. Świetny lob Polki daje jej break pointa, którego rywalka broni jeszcze winnerem po linii. Dwie akcje i dwie wpakowane przez Giorgi piłki w siatkę i jest drugie w secie przełamanie dla Radwańskiej!
    Skomentuj 0
  • 6:2, 4:2* - Szansa dla 20-latki z Maceraty, 15-30, ale Polka dwukrotnie odpowiada mocnym pierwszym serwisem. Błąd z returnu przeciwniczki i Isia coraz bliżej awansu do ćwierćfinału Wimbledonu!
    Skomentuj 0
    *6:2, 3:2 - Isia przełamuje serwis rywalki! Giorgi miała wyraźny udział w przegraniu przez siebie własnego podania. Krakowianka błyskawicznie wychodzi na 40-0, a przy drugim break poincie Włoszka popełnia podwójny błąd serwisowy!
    Skomentuj 0
    6:2, 2:2* - Niedoświadczenie Włoszki uniemożliwia jej wykorzystanie wielu szans w tym meczu. Isia od stanu 30-30 wygrywa dwie kolejne piłki i doprowadza po raz drugi do remisu w secie.
    Skomentuj 0
    *6:2, 1:2 - Rewelacyjny gem w wykonaniu 20-latki z Maceraty. Znakomite pierwsze podanie, które umożliwia jej szybko zakończyć kolejne akcje. Giorgi traci zaledwie jeden punkt i ponownie wychodzi na prowadzenie.
    Skomentuj 0
    6:2, 1:1* - Radwańska doprowadza do remisu w secie. Giorgi miała w górze piłkę na po 30, ale posłała ją w aut. Chwilę później Włoszka pomyliła się po raz kolejny i Isia utrzymała serwis do 15.
    Skomentuj 1
    *6:2, 0:1 - Po błędach rywalki Isia wypracowała sobie break pointa, jednak odpowiedź Giorgi była rewelacyjna. Świetny winner po krosie oraz znakomite minięcie i Włoszka wychodzi z opresji.
    Skomentuj 0
    Tymczasem na korcie numer 12 wznowione zostało spotkanie, które wyłoni ewentualną rywalkę dla Polki we wtorkowym ćwierćfinale. Rosjanka Maria Kirilenko wygrała pierwszego seta pojedynku z Chinką Shuai Peng w stosunku 6:1, natomiast w drugim jest remis, po 1.
    Skomentuj 0
    6:2* - Giorgi zaskakuje krakowiankę świetnym returnem i zdobywa break pointa, lecz Radwańska nie daje sobie odebrać podania. Dwa rewelacyjne serwisy i nasza zawodniczka uzyskuje pierwszego setbola. Całą partię zamyka jednak dopiero przy drugiej okazji, popisując się kończącym forhendem po linii!
    Skomentuj 0
    *5:2 - Włoszka jako pierwsza wygrywa gema na sucho, co pozwala jej jeszcze pozostać w grze. Isia będzie musiała zatem przy własnym podaniu rozstrzygnąć sprawę premierowej partii.
    Skomentuj 0
    5:1* - Polka jeden gem od zwycięstwa w secie. Ataki Giorgi nie robią na Isi żadnego wrażenia, krakowianka świetnie mija szarżującą do siatki Włoszkę i pewnie utrzymuje serwis do 15.
    Skomentuj 0
    *4:1 - Radwańska zdobywa drugiego breaka w secie! Zanosiło się na gema wygranego do zera przez rywalkę, lecz błędy własne uniemożliwiły jej zakończyć dzieła. Po krótkiej wymianie nasza tenisistka wykorzystała drugą szansę i jej coraz bliżej zwycięstwa w premierowej odsłonie.
    Skomentuj 0
    3:1* - Isia nie bez problemów utrzymała swój serwis! Moment zawahania Polki, dwa błędy własne, które wyprowadzają Giorgi na 30-0. Nasza tenisistka wygrywa trzy następne punkty, lecz nie jest w stanie zamknąć gema. Chwilę później Włoszka ma break pointa, ale krakowianka odpowiada serwisem, a następnie zwiększa przewagę w meczu.
    Skomentuj 0
    *2:1 - Tym razem Giorgi nie dała się zaskoczyć. Włoszka oddała Polce zaledwie jeden punkt, a całego gema zakończyła świetnym serwisem na ciało.
    Skomentuj 3
    • pedro Zgłoś komentarz
      A Kvitova dwa sety mordęgi z Franią, a w III już 4:0... Aga szybko do ćwierćfinału, uciekaj przed deszczem! Do boju!
        *mdeszczyk= mżawkowy deszczyk (???)
          Co się dzieje ??? Dlaczego Gwiazdy nie grają (na korcie centralnym i korcie Nr 1) ???! Agnieszce jak widać mdeszczyk nnie przeszkadza
          2:0* - Return 20-letniej Włoszki sprawił drobne problemy krakowiance, ale Radwańska nie dała sobie odebrać serwisu. Polka od stanu po 30 wygrała dwie kolejne piłki, przy wydatnej pomocy rywalki, i zwiększyła przewagę w tym pojedynku.
          Skomentuj 0
          *1:0 - Wymarzony początek naszej najlepszej tenisistki! Giorgi po błędzie własnym nie była w stanie zakończyć gema, a chwilę później kolejna jej pomyłka daje Polce break pointa. Isia wykorzystuje szansę i obejmuje prowadzenie w meczu!
          Skomentuj 1
            Giorgi ma w nogach 3 mecze więcej a Agnieszka się nie zdążyła zmęczyć (zbyt wczesnie odpadła w RG, he he). Ale widac, że mała giorgi jest ambitna
            Zaczynamy! Jako pierwsza podawać będzie Włoszka.
            Skomentuj 1
              i jest 30:30. a tymczasem w innym bardzo nas interesującym pojedynku górą Sabina Lisicka! W pierwszym secie zwycięzyła Szarapową 6:4. Ale Masza ambitnie bierze się do roboty i zdąża do
              pzrełamanie podania Sabiny w 1.gemiie .
              Obie panie są już na korcie i właśnie rozpoczęły rozgrzewkę. Pogoda dzisiaj nie rozpieszcza organizatorów, w Londynie jest strasznie pochmurno a popołudniu spodziewane były również opady deszczu. Z powodu obecnie panującej aury już przerwano na moment kilka pojedynków. Miejmy nadzieję, że Isia szybko poradzi sobie z kolejną rywalką i pewnie zakwalifikuje się do ćwierćfinału!
              Skomentuj 0
              Serena Williams nie bez problemów pokonała 6:1, 2:6, 7:5 Jarosławę Szwedową i awansowała do ćwierćfinału 126. edycji Wimbledonu. Kort numer 2 jest już zatem wolny i za kilka minut powinny na nim pojawić się dwie najbardziej interesujące nas zawodniczki.
              Skomentuj 2
                Jarka w ostatnim serwisowym gemie się posypała i zrobiła dwa podwójne błędy, ale kolejna tenisistka, która zmusiła Serenę do wysiłku.
                  JEDNAK ! Serena wyszarpała zwycięstwo Szwedowej. A mecz był na styku. Najpierw Serena zgromiła Jarkę 6:1 potem Jarka zgromiła Serenę 6:2 . w 3. secie szły równo aż Serena przełamał
                  Szwiedową na 6:5 . Przy własnym podaniu pomęczyła się jeszcze do 40:30 aż wykorzystała meczbola. Nie będzie więc kolejnej sensacji ale BYŁO BLISKO
                  Spotkanie krakowianki z młodszą od niej o trzy lata Włoszką rozpocznie się tuż po zakończeniu pojedynku pomiędzy Sereną Williams i Jarosławą Szwedową. Amerykanka, wielokrotna mistrzyni wielkoszlemowa, właśnie podaje po mecz.
                  Skomentuj 0
                  Poniedziałkową rywalką naszej najlepszej tenisistki będzie Camila Giorgi. 20-letnia Włoszka, aktualnie 145. rakieta świata, to prawdziwe objawienie wimbledońskiego turnieju. Do głównej drabinki singla dostała się poprzez kwalifikacje, a w drodze do 1/8 finału odprawiła kolejno: swoją rodaczkę Flavię Pennettę, Gruzinkę Annę Tatiszwili oraz Rosjankę Nadieżdę Pietrową. Zwycięstwa te, wszystkie odniesione w dwóch setach, pozwolą jej na pierwszy w karierze awans do czołowej setki światowego rankingu.
                  Skomentuj 0
                  Agnieszka Radwańska jak burza przeszła przez pierwszy tydzień rywalizacji na najsłynniejszych trawnikach świata. Rozstawiona z numerem trzecim Polka w całym turnieju straciła dotychczas zaledwie 11 gemów, pokonując bez żadnych problemów kolejno: Słowaczkę Magdalénę Rybárikovą, Rosjankę Jelenę Wiesninę oraz Brytyjkę Heather Watson.
                  Skomentuj 0
                  Od godziny 15:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu IV rundy Wimbledonu pomiędzy Agnieszką Radwańską i Włoszką Camilą Giorgi.