Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
Dziękujemy serdecznie Państwu za śledzenie naszej relacji na żywo ze spotkania z udziałem Jerzego Janowicza i zapraszamy na nasze kolejne relacje z pojedynków z udziałem Polaka!
Skomentuj 2
Rywalem Jerzego Janowicza w II rundzie Mutua Madrid Open będzie w środę rozstawiony z numerem szóstym Tomáš Berdych. Polak i Czech zmierzyli się w tym roku w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w Marsylii i górą wówczas był reprezentant naszych południowych sąsiadów.
Skomentuj 0
Polak rozegrał znakomite spotkanie! Posłał siedem asów, skończył aż 32 piłki, a pomylił się 16 razy. Amerykanin z kolei miał cztery asy, 18 winnerów oraz 12 błędów niewymuszonych.
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz pokonał w 68 minut Sama Querreya i awansował do II rundy turnieju w Madrycie! To pierwsze zwycięstwo Polaka na kortach ziemnych w zawodach głównego cyklu!
Skomentuj 0
6:3, 6:4 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Amerykanin wpakował skrót w siatkę!
Skomentuj 0
Amerykanin myli się z returnu! Druga piłka meczowa dla Polaka!
Skomentuj 1
  • Szczęście! Szczęście po stronie Polaka, który wygrał punkt przy siatce! Równowaga!
    Skomentuj 2
    Znakomity forhend po linii Amerykanina, drugi break point...
    Skomentuj 2
    Ależ wymiana! Querrey odczytał zagranie Polaka, ale nasz reprezentant pewnie zachował się przy siatce i mamy równowagę!
    Skomentuj 1
    Fatalnie zagrany skrót! Break point...
    Skomentuj 2
    Niewymuszony błąd naszego zawodnika przy siatce, po 30.
    Skomentuj 1
    Jeszcze jedna bomba Polaka, 30-15!
    Skomentuj 1
    Ależ return Amerykanina, po 15.
    Skomentuj 2
    Potężny serwis na otwarcie gema, jeszcze trzy takie Jurek!
    Skomentuj 1
    *6:3, 5:4 - Querrey z wielkim trudem utrzymał serwis, broniąc meczbola, ale teraz to Polak będzie podawał po awans do kolejnej fazy madryckich zawodów!
    Skomentuj 3
    Niestety, dłuższa wymiana pada łupem Amerykanina, równowaga.
    Skomentuj 2
    Janowicz otwiera sobie kapitalnym returnem drogę do pierwszego meczbola!
    Skomentuj 1
    • Jan Mosiewicz Zgłoś komentarz
      Niestety obroniony... Mamy 2 równowagę. Już 2 przewaga Querreya.
      6:3, 5:3* - Nasz reprezentant rozpoczął gema od asa, po czym popisał się kolejnym rewelacyjnym lobem. 22-latek z Łodzi myli się z forhendu i robi się po 30. Janowicz zaskoczył rywala agresywnym drugim podaniem, po czym kończy następną wymianę i jest o jeden gem od awansu do II rundy!
      Skomentuj 0
      *6:3, 4:3 - 25-latek z Las Vegas zmniejsza stratę, ale wciąż przegrywa ze stratą jednego breaka! Najpiękniejszy punkt padł łupem Polaka, który zdołał odegrać i zmieścić w korcie piłkę po zdawało się kończącym zagraniu Querreya.
      Skomentuj 1
      6:3, 4:2* - Querrey jest dzisiaj całkowicie bezradny przy tak dysponowanym Janowiczu! Kapitalny bekhend po linii i Polak ma 40-0. Kolejna wymiana na korzyść naszego zawodnika i następny gem serwisowy wygrany na sucho! Potrzebne już tylko dwa gemy!
      Skomentuj 0
      *6:3, 3:2 - Jest przełamanie!!!! Jerzy Janowicz popisuje wspaniałym zagraniem z bekhendu i ma dwa break pointy! Jeszcze jedno potężne odegranie Polaka i Amerykanin traci serwis!
      Skomentuj 1
      6:3, 2:2* - Było bardzo groźnie, bo Amerykanin miał break pointa! Janowicz wyszedł jednak z opresji kapitalnym lobem! Łodzianin kończy akcję smeczem, a następnie popisuje się wygrywającym forhendem po linii i doprowadza do remisu.
      Skomentuj 0
      *6:3, 1:2 - Był cień szansy na przełamanie, ale przy równowadze Querrey uderzył rewelacyjnie po linii z bekhendu! W kolejnej akcji Polak wyrzucił forhend w aut i 25-latek z Las Vegas utrzymał serwis.
      Skomentuj 0
      6:3, 1:1* - Odpowiedź Polaka rewelacyjna! Szybkie 40-0, winner z bekhendu po linii i kolejny gem wygrany przez Janowicza na sucho!
      Skomentuj 1
      *6:3, 0:1 - Pierwszy gem pewnie pada łupem Amerykanina, któremu ani razu nie zadrżała ręka. Querrey nie stracił nawet punktu.
      Skomentuj 0
      Garść statystyk z I seta: Janowicz skończył 10 piłek, a pomylił się tylko cztery razy. Querrey winnerów miał zaledwie cztery, a błędów niewymuszonych dziewięć.
      Skomentuj 0
      Znakomite otwarcie meczu w wykonaniu naszego reprezentanta! Jerzy Janowicz szybko przełamał serwis rywala i po 24 minutach zapisał na swoje konto premierową odsłonę! Polak stracił zaledwie trzy piłki przy własnym podaniu!
      Skomentuj 1
      6:3* - Gem i set Jerzy Janowicz! Querrey wyrzucił bekhend w aut!
      Skomentuj 1
      Potężny wygrywający forhend i dwie piłki setowe dla Polaka!
      Skomentuj 1
      Skrót! Zabójczy skrót łodzianina! 30-0! Jeszcze dwie piłki!
      Skomentuj 0
      *5:3 - Querrey utrzymał serwis do 30. Janowicz podaje po seta!
      Skomentuj 0
      5:2* - Rewelacyjnie! Nie ma jak na razie rady na serwis łodzianina, który po raz trzeci z rzędu wygrał podanie do zera! Polak jeden gem od zwycięstwa w pierwszym secie!
      Skomentuj 1
      • fulzbych vel omnibus Zgłoś komentarz
        I tego się boję, że JJ tak się ucieszy z wygrania seta, że przegra mecz!;-)
        *4:2 - Drugi znakomity gem serwisowy Querreya, Amerykanin wyraźnie odzyskał pewność przy własnym podaniu, ale wciąż to Polak prowadzi z przewagą przełamania.
        Skomentuj 1
        4:1* - Świetnie przy własnym podaniu jest dysponowany jak na razie nasz tenisista! Drugi z rzędu gem wygrany do zera, zwieńczony tym razem kapitalnym skrótem!
        Skomentuj 0
        *3:1 - Querrey uruchomił swoją najpotężniejszą broń, czyli serwis i forhend. Kombinacja ta okazała się skuteczna na łodzianina, który nie ugrał nawet punktu.
        Skomentuj 0
        3:0* - Kapitalny początek Polaka! Amerykanin wygląda na lekko speszonego. Nasz reprezentant utrzymał pewnie serwis do zera!
        Skomentuj 0
        *2:0 - Jest przełamanie na korzyść Polaka! Jerzy Janowicz przy stanie 30-30 popisuje się kapitalnym kończącym returnem, a w następnej akcji potężnym forhendem wymusza błąd Amerykanina!
        Skomentuj 0
        1:0* - Pewne otwarcie w wykonaniu Janowicza, Polak po błędzie rywala wychodzi na 40-0. Łodzianin popełnia podwójny błąd, po czym myli się z bekhendu, ale wykorzystuje trzecią okazję na zamknięcie premierowego gema.
        Skomentuj 1
        Zaczynamy! Jako pierwszy podaje Polak!
        Skomentuj 0
        Tenisiści są już na korcie i właśnie się rozgrzewają.
        Skomentuj 0
        Z kolei 25-latek z Las Vegas w obecnym sezonie nie miał jeszcze okazji rywalizować na mączce, bowiem leczył uraz mięśnia piersiowego, który wyeliminował go z udziału w turnieju w Houston. W swoich trzech poprzednich występach w Madrycie Querrey tylko raz awansował do II rundy.
        Skomentuj 0
        22-letni łodzianin na kolejne zwycięstwo w zawodach rangi ATP World Tour czeka już od blisko dwóch miesięcy. Dotychczas na kortach ziemnych poniósł w tym roku dwie porażki, w Monte Carlo i Barcelonie. Nasz reprezentant w poniedziałek zadebiutuje w hiszpańskiej stolicy.
        Skomentuj 1
        Obaj panowie są najlepszymi tenisistami w swoich krajach, obaj zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w karierze i obaj powalczą o premierowe w sezonie zwycięstwo na kortach ziemnych.
        Skomentuj 0
        Na korcie Arantxy Sanchez Vicario zakończyło się już spotkanie I rundy singla pomiędzy Johnem Isnerem a Guillermo Garcią. Amerykanin pokonał w dwóch setach Hiszpana i już za kilka minut powinien pojawić się nasz reprezentant.
        Skomentuj 0
        Od godz. 18:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 rozgrywanego w Madrycie pomiędzy Jerzym Janowiczem a Samem Querreyem.