Tokio 2020. Koszmarny początek Niemców. Później ratowali twarze

Minęło pół godziny i Niemcy przegrywali różnicą trzech goli w meczu z Brazylią. Pozostało ratować się przed kompromitacją i tylko to udało się naszym zachodnim sąsiadom. Na początek igrzysk olimpijskich Tokio 2020 przegrali 2:4 z Brazylią.

Arne Maier Getty Images / Tom Weller/DeFodi Images / Na zdjęciu: Arne Maier
Brazylia broni trofeum wywalczonego pięć lat temu w Rio de Janeiro. Marsz po kolejne olimpijskie medale rozpoczęła od mocnego uderzenia. Jej starcie z Niemcami było hitem pierwszego dnia rywalizacji w Tokio 2020 i przebiegało ono na początku pod dyktando Canarinhos.

Klasycznym hat-trickiem w pierwszej połowie popisał się Richarlison. Uczestnik niedawnego Copa America odkuł się po strzeleckich niepowodzeniach w mistrzostwach kontynentu. Robił co chciał z obrońcami z Niemiec, a że ci pozostawiali bardzo dużo miejsca, to piłka wylądowała trzy razy w ich bramce. Do przerwy mogło być nawet wyżej niż 3:0, ale Florian Mueller obronił uderzenie z rzutu karnego Matheusa Cunhi. Znany z Bundesligi zawodnik miał czego żałować.

Interwencja bramkarza zbudowała Niemców przed drugą połową. Musieli oni ratować się przed kompromitacją. Nadiem Amiri poprawił wynik na 1:3 strzałem zza pola karnego, a beznadziejnie między słupkami zachował się Santos. Dalszy pościg za Brazylijczykami skomplikowała druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Maximiliana Arnolda. Nasi zachodni sąsiedzi próbowali jednak do końca atakować i zdobyli jeszcze jedną bramkę. Brazylia ustaliła wynik na 4:2 strzałem Paulinho w doliczonym czasie.

Tym samym jedynym zespołem z Europy, który rozpoczął turniej olimpijski zwycięstwem jest Rumunia. Jej konfrontacja z Hondurasem zakończyła się wynikiem 1:0 po golu samobójczym. Niewiele interesującego pokazała Argentyna i przegrała 0:2 z Australią. Po porażkach Arabii Saudyjskiej oraz Korei Południowej o reputację azjatyckich drużyn zadbała Japonia i pokonała 1:0 RPA dzięki trafieniu Takefusy Kubo.