Tokio 2020. Danił Miedwiediew zgodnie z planem, choć musiał się pomęczyć

Rywalizacja w turnieju singla mężczyzn igrzysk olimpijskich ruszyła pełną parą. Jako jeden z pierwszych awans do II rundy wywalczył Danił Miedwiediew, który w Tokio jest kandydatem do medalu.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Z powodu afery dopingowej Rosjanie nie mogą startować w Tokio pod własną flagą, ale jako Rosyjski Komitet Olimpijski. Mimo tego Danił Miedwiediew chce w japońskiej stolicy włączyć się do walki o wyższe cele. W sobotę moskwianin wykonał pierwszy krok, pokonując Kazacha Aleksandra Bublika 6:4, 7:6(8).

To nie był łatwy dla oznaczonego "dwójką" Miedwiediewa. W pierwszym secie rozpoczął co prawda od przełamania i miał kolejne okazje na breaka, ale z czasem Bublik się poprawił. Na początku drugiej odsłony prowadził nawet 3:0, lecz szybko stracił przewagę. Potem Kazach miał piłkę setową w tie breaku, ale Rosjanin uratował się, a następnie wykorzystał trzeciego meczbola.

Spotkanie było rozgrywane w wielkim upale, dlatego podczas przerw panowie robili wszystko, aby się ochłodzić. Ostatecznie Miedwiediew po raz czwarty nie stracił seta w pojedynku z Bublikiem. Dwa miesiące temu Rosjanin był lepszy od Kazacha na kortach Rolanda Garrosa. Przeciwnikiem wicelidera rankingu ATP w meczu II rundy będzie Sumit Nagal z Indii, który pokonał Uzbeka Denisa Istomina 6:4, 6:7(6), 6:4.

Najbardziej przekonujące zwycięstwo odniósł w sobotnie przedpołudnie Alejandro Davidovich Fokina. Hiszpan rozgromił Portugalczyka Pedro Sousę 6:3, 6:0. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Australijczyk John Millman, który pokonał włoską rewelację sezonu Lorenzo Musettiego 6:3, 6:4.

Do II rundy awansował również Nikołoz Basilaszwili. Gruzin wypracował aż 14 break pointów w pojedynku z Roberto Carballesem i czterokrotnie przełamał serwis Hiszpana. Wygrał pewnie 6:3, 6:2, a jego następnym rywalem będzie Japończyk Taro Daniel lub Włoch Lorenzo Sonego.

Igrzyska olimpijskie, Tokio (Japonia)
Ariake Tennis Park, kort twardy
sobota, 24 lipca

I runda gry pojedynczej mężczyzn:

Danił Miedwiediew (Rosyjski Komitet Olimpijski, 2) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:4, 7:6(8)
Alejandro Davidovich (Hiszpania, 16) - Pedro Sousa (Portugalia) 6:3, 6:0
John Millman (Australia) - Lorenzo Musetti (Włochy) 6:3, 6:4
Sumit Nagal (Indie) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:4, 6:7(6), 6:4
Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:3, 6:2