Tokio 2020. Alexander Zverev potrzebował godziny. Gael Monfils stracił szansę

Alexander Zverev dobrze rozpoczął występ w turnieju olimpijskim w Tokio. Niemiec w sobotę wygrał mecz w deblu, a w niedzielę poszedł za ciosem w singlu. Z marzeniami o medalu w grze pojedynczej pożegnał się Gael Monfils.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Rozstawiony z czwartym numerem Alexander Zverev nie marnował w niedzielę czasu na korcie. W ciągu godziny ani razu nie stracił serwisu i pewnie wygrał z Tajwańczykiem Yenem-Hsunem Lu. W partii otwarcia Niemiec przełamał podanie rywala trzykrotnie. W drugim secie zdobył kluczowego breaka w szóstym gemie i zwyciężył 6:1, 6:3.

Przeciwnikiem Zvereva w meczu II rundy będzie Daniel Elahi Galan. Kolumbijczyk zmierzył się z Egipcjaninem Mohamedem Safwatem i wykorzystał szansę, aby wygrać mecz w turnieju olimpijskim. W pierwszym secie zdobył przełamanie w 12. gemie, a w drugiej partii dołożył dwa breaki. Dzięki temu wygrał ostatecznie 7:5, 6:1.

Z marzeniami o medalu w singlu pożegnał się Gael Monfils. Rozstawiony z 10. numerem Francuz przegrał z Białorusinem Ilją Iwaszką 4:6, 6:4, 5:7. Spotkanie trwało trzy godziny. Reprezentant naszych wschodnich sąsiadów odrobił stratę breaka w trzecim secie i wykorzystał piątego meczbola. Jego kolejnym rywalem będzie Kazach Michaił Kukuszkin, który odprawił Argentyńczyka Federico Corię.

Oznaczony 12. numerem Karen Chaczanow odwrócił losy pojedynku z Yoshihito Nishioką. Rosyjski tenisista pokonał Japończyka 3:6, 6:1, 6:2. W II rundzie jego przeciwnikiem będzie Australijczyk James Duckworth, który wyszedł z tarapatów. Tenisista z Antypodów odrobił stratę seta i przełamania, zanim wygrał ze Słowakiem Lukasem Kleinem 5:7, 6:3, 7:6(4).

Igrzyska olimpijskie, Tokio (Japonia)
Ariake Tennis Park, kort twardy
niedziela, 25 lipca

I runda gry pojedynczej mężczyzn:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 6:1, 6:3
Karen Chaczanow (Rosyjski Komitet Olimpijski, 12) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 3:6, 6:1, 6:2
Ilja Iwaszka (Białoruś) - Gael Monfils (Francja, 10) 6:4, 4:6, 7:5
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Mohamed Safwat (Egipt) 7:5, 6:1
James Duckworth (Australia) - Lukas Klein (Słowacja) 5:7, 6:3, 7:6(4)
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Federico Coria (Argentyna) 7:6(4), 7:5