Tokio 2020. Niespodzianka w turnieju szpadzistów. Cannone mistrzem olimpijskim

Francuz Romain Cannone został mistrzem olimpijskim w szpadzie na igrzyskach w Tokio. W finale pokonał Węgra Gergely Siklosiego 15:10. Brązowy medal zdobył Ukrainiec Ihor Reizlin.

Jakub Fordon
Romain Cannone PAP/EPA / KIYOSHI OTA / Na zdjęciu: Romain Cannone
24-letni zawodnik do tej pory nie zapisał na swoim koncie większych sukcesów. Swoje występy kończył na bardziej odległych miejscach, w mistrzostwach świata uplasował się na 30 lokacie, a drużynowo nie załapał się nawet do składu.

W finale stoczył bardzo wyrównany pojedynek, chociaż praktycznie cały czas to on minimalnie prowadził. Pod koniec walki Francuz odjechał swojemu rywalowi, zapewniając pierwszy złoty medal swojej reprezentacji na igrzyskach.

Siklosi wywalczył drugi medal w szermierce dla Węgrów, wczoraj trzecim pod rząd mistrzem olimpijskim został Aron Szilagyi.