Tokio 2020. Historyczne złoto we florecie. Wielka walka o brąz

Lee Kiefer została złotą medalistką igrzysk olimpijskich we florecie, przechodząc do historii sportu w Stanach Zjednoczonych. O brązie zadecydowała ostatnia akcja.

PS
Lee Kiefer PAP/EPA / KIYOSHI OTA / Na zdjęciu: Lee Kiefer
Lee Kiefer została pierwszą w historii Amerykanką, która zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich we florecie. Zawodniczka w finale pokonała przedstawicielkę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Innę Derigłazową.

Rywalizacja o złoto była niezwykle zacięta. Po pierwszej rundzie Kiefer prowadziła jednym punktem (8:7), a w drugiej przedstawicielka ROC doprowadziła do remisu 12:12. Od tego stanu Kiefer zdobyła dwa kolejne punkty, a w całej potyczce triumfowała 15:13.

Jeszcze bardziej zacięty był pojedynek o brąz. W nim Włoszka Alice Volpi była na prowadzeniu 14:13, ale Larysa Korobiejnikowa najpierw doprowadziła do remisu, a później w decydującej akcji wyszarpała medal.

Tym samym złoto trafiło do Amerykanki, a dwa pozostałe medale do reprezentantek Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Na 1/16 finału udział w turnieju florecistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio zakończyła Martyna Jelińska (WIĘCEJ).