Tokio 2020. Radosław Kawęcki wpłynął do finału

Radosław Kawęcki zajął 3. miejsce w swoim półfinale w biegu na 200 metrów w stylu grzbietowym i dało mu to awans do finału igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Reprezentant Polski uzyskał siódmy czas półfinałów.

Michał Gałęzewski
Radosław Kawęcki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Radosław Kawęcki
Dla Radosława Kawęckiego to drugi finał na 200 metrów stylem grzbietowym. Przypomnijmy, że aż 9 lat temu wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Londynie, w których zajął 4. miejsce. Teraz do swojego wyścigu podszedł z dużym zaangażowaniem.

Z bardzo dobrym czasem 1:54:45 pierwszy półfinał wygrał reprezentant ROC, Jewgienij Ryłow. Kawęcki przypłynął ponad 2 sekundy wolniej, ale dało mu to 3. miejsce. W drugim półfinale lepszy czas od Kawęckiego miało czterech zawodników i oznacza to, że Polak po dziewięciu latach znów wystąpi w finale!

Finał na 200 metrów stylem grzbietowym odbędzie się w piątek, 30 lipca o godzinie 3:50 czasu polskiego.

4. Bryce Mefford (USA) 1:56:37

Bez udziału Polek, w porannej sesji w Tokio odbyły się też półfinały na 100 metrów stylem dowolnym kobiet. Najszybciej dystans przepłynęła Australijka Emma McKeon. W pierwszym półfinale rekord Azji pobiła natomiast reprezentująca Hongkong Siobhan Bernadette Haughley.

4. Anna Hopkin (Wielka Brytania) 53,11

Oba półfinały wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym zdominowały reprezentantki RPA. W pierwszym półfinale wygrała Kaylemne Corbett, której czas nie dałby jednak miejsca na podium w drugim półfinale. W nim świetnie spisała się Tatjana Schoenmaker, która bijąc rekord olimpijski pokazała medalowe aspiracje.