Tokio 2020. Dopięła swego. Jessica Fox mistrzynią olimpijską

Jessica Fox w końcu dopięła swego. Australijka po raz pierwszy w karierze zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich. W czwartek okazała się najlepsza w slalomie kajakowym C1.

PS
Jessica Fox Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Jessica Fox
W Londynie zdobyła srebrny medal, w Rio de Janeiro brązowy, we wtorek, w Tokio, kolejny brąz. A tym razem w końcu sięgnęła po złoto. Jessica Fox została mistrzynią olimpijską w slalomie kajakowym C1.

Fox już w półfinale uzyskała zdecydowanie najlepszy rezultat (110,59), ale podobnie było we wtorek, w K1, kiedy w finale nie potrafiła powtórzyć tak dobrego przejazdu. W czwartek nie miała już z tym problemu i jeszcze mocniej wyśrubowała wynik - 105,04. Jako jedna z dwóch zawodniczek w całej stawce nie otrzymała ani jednej sekundy karnej.

Srebrny medal wywalczyła Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii (106,68), a brązowy reprezentantka Niemiec - Andrea Herzog (111,13).

Jedyna Polka w tej konkurencji, Aleksandra Stach, zajęła 19. miejsce w eliminacjach i na tym etapie zakończyła zmagania.