Tokio 2020. Katarzyna Wasick na 50 m stylem dowolnym ponownie groźna. Medal był blisko

Było blisko - do podium Polce zabrakło zaledwie 0,11 sekund. Katarzyna Wasick zajęła piąte miejsce w finale wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Złoto przypadło Australijce Emmie McKeon, a srebro Szwedce Sarze Sjostrom.

Jakub Fordon
pływalnia olimpijska w Tokio PAP/EPA / Patrick B. Kraemer / Na zdjęciu: pływalnia olimpijska w Tokio
Katarzyna Wasick wyrównała najlepszy rezultat polskiego pływania od rozpoczęcia igrzysk w Tokio. Jakub Majerski na 50 m stylem motylkowym zajął również piątą pozycję.

Emma McKeon poprawiła rekord olimpijski i zdobyła swój drugi indywidualny tytuł oraz trzeci solowy medal. Oprócz tego posiada złoty i dwa brązowe krążki za sztafety.

Na drugiej pozycji ze stratą 0,26 s do zwycięzcy uplasowała się Szwedka, Sarah Sjostrom, a 0,4 s straty miała brązowa medalistka, Pernille Blume.