Tokio 2020. Dwunasty dzień igrzysk za nami. Świetny dla naszych reprezentantów, którzy dołożyli cztery medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki

Polacy zdobyli cztery medale w dwunastym dniu igrzysk olimpijskich w Tokio. W rzucie młotem złotem pochwalić się może Wojciech Nowicki, a Paweł Fajdek zdobył brąz. Świetnie pobiegł Patryk Dobek, zdobywca brązowego krążka. Srebro zdobyły żeglarki.

Lekkoatletyka, rzut młotem: Nowicki mistrzem olimpijskim, Fajdek z brązowym medalem

Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem, a Paweł Fajdek zdobył brązowy medal. Złoty medalista prowadził od pierwszego rzutu i żaden z rywali nie był w stanie wyprzedzić go nawet na moment. Fajdek po przedostatnim rzucie awansował na drugą pozycję, jednak po chwili spadł na trzecią. Ostatnia próba nie pozwoliła odzyskać mu straconego miejsca (WIĘCEJ).

Żeglarstwo: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal w klasie 470

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wywalczyły srebrny medal w klasie 470. Po świetnej akcji w końcówce wyścigu zapewniły sobie drugą lokatę. Po wyścigu Francuzki złożyły protest o umyślne przepuszczenie Polek przez Brytyjki na ostatniej boi. Ostatecznie jednak protest nie został uznany (WIĘCEJ).

Lekkoatletyka, bieg na 800 m: Patryk Dobek niespodziewanie z brązem na igrzyskach olimpijskich

Patryk Dobek, który dopiero od 2021 roku uczestniczy w biegach na 800 metrów, zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak specjalizował się wcześniej głównie w biegach na 400 metrów przez płotki. Jego osiągniecie jest sporą niespodzianką (WIĘCEJ).

Kajakarstwo: Dobre występy Polek, które awansowały do półfinału

Marta Walczykiewicz i Justyna Iskrzycka dobrze spisały się w eliminacjach K1 na 500 metrów podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020 i wywalczyły bezpośredni awans do półfinału (WIĘCEJ). Pewne zwycięstwo odnotowała również Dorota Borowska w swoim wyścigu eliminacyjnym C1 na 200 metrów. Polka bezpośrednio awansowała do półfinału (WIĘCEJ).

Wspinaczka sportowa: Aleksandra Mirosław awansowała do finału

Dobry występ zanotowała Aleksandra Mirosław, która awansowała do finału wspinaczki sportowej. Mirosław uzyskała dwa najlepsze czasy z całej stawki - najpierw 7,01 s, a potem 6,97 s. Polce zabrakło dosłownie 0,01s do pobicia rekordu świata w speedzie (WIĘCEJ).

Lekkoatletyka, dziesięciobój: Paweł Wiesiołek dziesiąty po pierwszym dniu rywalizacji

Po pierwszym dniu rywalizacji w dziesięcioboju Paweł Wiesiołek zajmuje dziesiątą lokatę. W porównaniu do poprzednich igrzysk Polak poprawił znacząco poprawił swoją pozycję, kiedy to uplasował się na 21. pozycji. Kolejny dzień rywalizacji już jutro (WIĘCEJ).