Tokio 2020. Dorota Borowska z awansem do finału!

W czwartek rano w półfinale C1 200 metrów w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Dorota Borowska wywalczyła awans do olimpijskiego finału i jeszcze tego samego dnia powalczy o medal w stolicy Japonii.

Dawid Lis
Dawid Lis
Dorota Borowska WP SportoweFakty / Dawid Lis / Dorota Borowska
W środę Dorota Borowska pewnie wygrała swój wyścig eliminacyjny i mogła ze spokojem czekać na półfinał C1 200 metrów w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Ten odbył się w czwartek rano. Polka nieco została na starcie, podobnie było też w wyścigu eliminacyjnym, ale tym razem nie płynęła na tyle mocno, żeby zwyciężyć. Być może też rywalki na to nie pozwoliły, ale najważniejsze było, żeby w półfinale znaleźć się w czołowej czwórce, która premiowana była awansem do olimpijskiego finału. Borowska dość szybko odrobiła stratę i zrównała się z największymi rywalkami, ale ostatecznie na metę dopłynęła na czwartej pozycji. To oznacza, że nasza reprezentantka w finale będzie startować z któregoś ze skrajnych torów. Najlepsza w wyścigu z Polką okazała się Ukrainka Luzan, druga była Olesia Romasenko, a trzecia Katie Vincent.

W drugim półfinale bardzo mocno popłynęła Amerykanka Nevin Harrison, która pewnie zwyciężyła i jako jedyna zawodniczka złamała barierę 47 sekund w półfinałach. Oprócz niej awansowały jeszcze Chinka, Hiszpanka oraz druga z Kanadyjek.

Finał C1 200 metrów z udziałem Doroty Borowskiej odbędzie się w czwartek, 5. sierpnia o godz. 4:57.