Tokio 2020. Szok w półfinale! Japońska rozgrywająca pobiła olimpijski rekord

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Wu Hong / Na zdjęciu: Rui Machida (po prawej) w ćwierćfinałowym meczu z Belgią

Poznaliśmy właśnie największą sensację turnieju koszykarek podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W wielkim finale tej imprezy zagrają Japonki z fenomenalną Rui Machidą.

W tym artykule dowiesz się o:

Mało kto stawiał na to, że taki scenariusz jest realny, a jednak! Japonki w półfinale turnieju podczas Tokio 2020 nie dały szans faworyzowanym Francuzkom. Wygrały aż 87:71.

"Trójkolorowe" dobrze weszły w mecz, prowadziły nawet 22:14. Potem ich gra posypała się jednak niczym domek z kart.

Japonki z kolei dostały drugie życie. Wstąpiły w nie nowe pokłady energii, a kapitalnie ich grą kierowała Machida. W całym meczu rozdała szalone 18 asyst, co jest nowym rekordem igrzysk!

Gospodynie straty w drugiej kwarcie odrobiły szybkim atakiem (18:4 w tym elemencie do przerwy), a po zmianie stron dołożyły trafienia z dystansu (łącznie 11/22 w tym elemencie). "Trójkolorowe" były bezradne - w pewnym momencie przegrywały nawet 57:84.

W bitwie o olimpijskie złoto rywalkami Japonek będą Amerykanki, które w swoim półfinale pewnie pokonały Serbki 79:59. Finał zaplanowano na niedzielę 8 sierpnia (godz. 4:30). Pojedynek o brąz odbędzie się natomiast w sobotę 7 sierpnia (godz. 9:00).

Japonia - Francja 87:71 (14:22, 27:12, 27:16, 19:21) (Himawari Akaho 17, Yuki Miyazawa 14 - Sandrine Gruda 18, Marine Fauthoux 13)

Czy Japonki będą w stanie postawić się Amerykankom?