Natalia Sadowska coraz bliżej mistrzostwa świata!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne / Magda Grajek / Na zdjęciu: Natalia Sadowska
Archiwum prywatne / Magda Grajek / Na zdjęciu: Natalia Sadowska

39:33! Natalia Sadowska zrobiła kolejny krok w kierunku mistrzostwa świata w warcabach. W szóstym dniu pokonała Tamarę Tansykkużynę 7:5. W piątek dzień przerwy.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek Natalia Sadowska wygrała dzień 7:5 i dzięki temu prowadzi w meczu 39:33 (gra się do zdobycia przynajmniej 55 punktów). Nie oznacza to, że wszystko jest już rozstrzygnięte, ponieważ jednego dnia można przegrać nawet 0:12. W tegorocznych mistrzostwach zdarzyło się to dwa razy: najpierw w takim stosunku wygrała Sadowska, ale dzień później Rosjanka odpowiedziała dokładnie tym samym.

Piątek to dzień na regenerację i zawodniczki wrócą do warcabnicy w sobotę.

Mistrzostwa świata odbywają się w hotelu Bellotto przy ul. Senatorskiej. Pula nagród wynosi 20 tys. euro (12 tys. dla wygranej, 8 tys. dla przegranej).

Mecze rozpoczynają się o godzinie 11. Na początek "partia klasyczna", w której zawodniczki mają w sumie 80 minut na wszystkie swoje ruchy (plus minuta po każdym ruchu). Jeśli któraś z zawodniczek wygra tę partię, to dzień kończy się zwycięstwem 12:0.

Jeśli będzie remis, to o godz. 18 rozpoczyna się "partia szybka" (po 20 minut na ruchy plus 5 sekund po każdym ruchu). Jeśli któraś z zawodniczek wygra tę partię, to wygrywa cały dzień 8:4. Natomiast jeśli znów będzie remis, to o godz. 19 rozpoczyna się "partia błyskawiczna" (5 minut na ruchy plus 3 sekundy po każdym ruchu). Zwycięstwo w tej partii daje wygraną w dniu 7:5. Natomiast jeśli także zakończy się remisem, to cały dzień kończy się wynikiem 6:6.