GP Włoch: Pierwszy trening dla Marca Marqueza

Marc Marquez (Repsol Honda) zwyciężył w pierwszej piątkowej sesji treningowej na torze Mugello. Hiszpan był lepszy od grupy włoskich kierowców startujących przed własną publicznością.

Czas uzyskany przez Marca Marqueza był niewiele ponad 0,3 sekundy gorszy o rekordowego okrążenia Hiszpana w trakcie ubiegłorocznego wyścigu we Włoszech. Wystarczyło to jednak do pokonania włoskiej kampanii w MotoGP. [ad=rectangle]

Drugi Valentino Rossi stracił do swojego naśladowcy 0,4 sekundy. Minimalnie gorsi od niego byli Andrea Iannone i Andrea Dovizioso, obaj na motocyklach Ducati. Piątą lokatę zajął drugi jeździec Yamahy Jorge Lorenzo.

W czołowej dziesiątce znalazł się również zdecydowany lider wśród zawodników w klasie Open - Aleix Espargaro. Hiszpan był szósty przed Stefanem Bradlem, który był drugim najszybszym motocyklistą Hondy po Marquezie.

Zaskoczeniem porannej sesji na torze Mugello był z pewnością występ Daniego Pedrosy. Rekordzista toskańskiego obiektu stracił blisko 1,2 sekundy do Marqueza i zajął odległą 11. lokatę.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W inauguracyjnej sesji treningowej w najsłabszej klasie Moto3 zwyciężył Alex Rins. Hiszpan z rezultatem 1:58.757 był szybszy o 0,238 sekundy od Jacka Millera.