Moto3: Alex Marquez przełamał złą passę Hiszpanów

Alex Marquez wygrał domowy wyścig o Grand Prix Katalonii w klasie Moto3 na torze w Barcelonie. Było to pierwsze zwycięstwo hiszpańskiego kierowcy w obecnym sezonie.

Rafał Lichowicz
Zwycięstwo Alexa Marqueza w Barcelonie było dopiero pierwszym w wykonaniu hiszpańskiego zawodnika w sezonie 2014. W poprzednim roku motocykliści z półwyspu Iberyjskiego wygrali w komplecie 17 rund motocyklowych mistrzostw świata w Moto3.

- Niesamowite, wygrałem w swoim domowym wyścigu. Starałem się jechać idealnie w każdym zakręcie, każdym okrążeniu. Cieszę się niesamowicie - powiedział po zakończeniu wyścigu Marquez.

Zaciętą walkę o pozostałe dwa miejsca na podium stoczyła szóstka kierowców. Ostatecznie "na pudle" stanęli tegoroczny debiutant Enea Bastianini oraz Efren Vazquez.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata prowadzi wciąż Jack Miller. Australijczyk zgromadził na swoim koncie 117 punktów. Siedem oczek mniej ma Romano Fenati. 25 punktów straty do Millera ma trzeci Efren Vazquez.