TT Assen: Liderzy z pole position w Moto2 i Moto3

Esteve Rabat i Jack Miller wywalczyli pole position do wyścigów w klasie Moto2 i Moto3 na holenderskim torze Assen. Obaj zawodnicy przewodzą w klasyfikacji generalnej MŚ w swoich klasach.

Rafał Lichowicz

Esteve Rabat wywalczył w Holandii trzecie pole position z rzędu i szóste w całym sezonie. Hiszpański kierowca w sobotę stanie przed szansą wygrania szóstego wyścigu w bieżącej kampanii.

Skład pierwszej linii startowej w klasie Moto2 uzupełnią Dominique Aegerter oraz Sam Lowes. Wicelider klasyfikacji generalnej MŚ, Mika Kallio stanie na czele drugiej linii.

Emocjonujący przebieg miały kwalifikacje w najsłabszej klasie Moto3 dla motocykli o pojemności do 250cc. Zwyciężył Jack Miller z zespołu Red Bull KTM. Australijczyk pokonał minimalną przewagą Alexa Marqueza, zwycięzcę ostatniego wyścigu w Katalonii.

Czołową szóstkę sesji kwalifikacyjnej w Moto3 dzieliło zaledwie 0,3 sekundy, zaś pierwszym kierowcą, który stracił ponad sekundę do rezultatu Millera był Francesco Bagnaia, który zajął 19. lokatę.

Wyścig w klasie Moto3 rozpocznie się w sobotę o godz. 11. Zawodnicy klasy Moto2 staną na starcie o godz. 12:20.