Marc Marquez zdetronizowany w Czechach! Zwycięstwo Daniego Pedrosy

Dani Pedrosa z fabrycznego zespołu Hondy wygrał wyścig o Grand Prix Czech w klasie MotoGP. Miejsca na podium zabrakło dla mistrza świata Marca Marqueza, który wygrał wszystkie dotychczasowe wyścigi!

Redakcja
Redakcja
Walka o zwycięstwo w jedenastym wyścigu bieżącego sezonu MotoGP rozegrała się pomiędzy zawodnikami fabrycznych zespołów Hondy i Yamahy. Po raz pierwszy w tym roku jako pierwszy z tej grupy na metę nie dotarł Marc Marquez.

21-letni mistrz świata przekonał się już na pierwszym okrążeniu, że powtórzenie wyniku z ubiegłego roku w Brnie nie będzie łatwe. Atomowym startem do wyścigu popisał się duet motocyklistów Ducati za plecami których ekspresowo znalazł się Jorge Lorenzo.

Gdy zawodnicy włoskiego zespołu zaczęli tracić wigor do akcji wkroczył Lorenzo, który został samotnym liderem i bardzo długo utrzymywał spokojną przewagę nad resztą stawki. Dopiero Dani Pedrosa, który wcześniej poradził sobie m.in. z Marquezem i Rossim, dopadł do Lorenzo i z łatwością minął lidera Yamahy w Grand Prix Czech.

Na mecie wspomnianą dwójkę dzieliło zalewie 0,4 sekundy. O trzecie miejsce walczyli długo Valentino Rossi i Marc Marquez. Mistrz świata miał jednak fatalny dzień i nawet walka o podium okazała się zbyt wielkim wyzwaniem.

Dla triumfującego Pedrosy było to 26. zwycięstwo w MotoGP. Katalończyk umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Jego przewaga nad trzecim Valentino Rossim wynosi 13 punktów. Prowadzi pewnie Marc Marquez.

W niższych klasach w czeskim Grand Prix wygrali Alexis Masbou w Moto3 i Esteve Rabat w Moto2.