Testy Sepang: Marquez minimalnie przed Rossim w pierwszym dniu

Aktualny mistrz świata MotoGP Marc Marquez ustanowił najlepszy czas w pierwszym dniu pierwszej tury przedsezonowych testów MotoGP w Malezji.

Rafał Lichowicz
Marc Marquez wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli najlepszych wyników w ostatnich 10 minutach sześciogodzinnej sesji na torze Sepang pod Kuala Lumpur. Hiszpan zastąpił na prowadzeniu Valentino Rossiego, który w najlepszym przejeździe był gorszy od młodszego kolegi z toru o 0,118 sekundy.

Trzecie miejsce zajął kompan Rossiego z fabrycznego zespołu Yamahy, Jorge Lorenzo. Strata byłego mistrza świata do Marqueza wyniosła nieco ponad ćwierć sekundy.

Na czwartej pozycji uplasował się Andrea Dovizioso na Ducati. Włoch korzystał z poprawionej wersji ubiegłorocznego motocykla, w oczekiwaniu na nową maszynę, którą Ducati przygotuje dopiero pod koniec lutego.

W pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla wracającego do stawki MotoGP Suzuki. Najlepszy zawodnik japońskiej stajni Aleix Espargaro był 14. (+1,963). Oczko niżej uplasował się lider Aprilii, Alvaro Bautista (+2,023).