Testy MotoGP: Wypadek i zwycięstwo Marca Marqueza

Dwukrotny mistrz świata MotoGP, Marc Marquez ustanowił najlepszy czas w drugim dniu testów na torze Sepang. Hiszpan w końcówce sesji zaliczył także niegroźny wypadek.

Rafał Lichowicz
W kolejnym dniu testów zawodnikom ponownie dokuczały ekstremalne temperatury, co oznaczało, że większość rekordów zostało pobitych w pierwszej fazie dnia. Jedno okrążenie w czasie poniżej dwóch minut pokonało tylko dwóch motocyklistów.
Urzędujący mistrz świata Marc Marquez z czasem 1:59,844 był o ponad pół sekundy lepszy od wyniku Valentino Rossiego z pierwszego dnia. Lider Hondy swój najlepszy rezultat wykręcił na 22. z 63 okrążeń. W ostatniej godzinie Marquez zaliczył upadek w zakręcie numer 4, ale sytuacja była zupełnie niegroźna.

Jedynym, który zbliżył do Marqueza we wtorek był Jorge Lorenzo. Hiszpan wspólnie z zespołem testował nowe przekładnie. Łącznie pokonał 71 okrążeń.

W końcówce sesji swój czas niespodziewanie poprawił Andrea Iannone. Włoch na Ducati wyprzedził swojego partnera z zespołu, Andrę Dovizioso. Zawodnicy włoskiego teamu czuli się coraz pewniej na nowym motocyklu firmy z Bolonii.

Piąte miejsce zajął Daniel Pedrosa z Hondy. Były wicemistrz świata był minimalnie lepszy od Valentino Rossiego.