MotoGP: Pierwszy trening na Motegi dla Jorge Lorenzo

Zwycięstwem Jorge Lorenzo zakończył się pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Japonii. Kolejne miejsca zajęli Andrea Iannone oraz Valentino Rossi.

Łukasz Kuczera

Na kilka dni przed wyścigiem o Grand Prix Japonii Jorge Lorenzo nabawił się kontuzji lewego obojczyka, jednak podczas pierwszej sesji treningowej w jeździe Hiszpana nie było tego widać. "Por Fuera" od początku treningu dyktował tempo i ostatecznie ukończył rywalizację na pierwszym miejscu. Lorenzo pokonał jedno okrążenie toru Motegi w czasie 1:45.432.

Bardzo dobrze w porannym treningu radził sobie Valentino Rossi. Włoch miał jednak problemy z uzyskaniem dobrych czasów w sektorach numer trzy i cztery, co ostatecznie przełożyło się na stratę 0.412 s. do Lorenzo.

Nieco słabiej wypadł za to Marc Marquez, który w Japonii startuje ze złamaną lewą ręką. Z tego powodu Hiszpan musiał nieco zmienić pozycję na motocyklu, a Honda przygotowała nieco inną kierownicę w jego maszynie. W takich warunkach "MM93" zajął siódme miejsce ze stratą 0.533 s do zwycięzcy.