MotoGP: Testy w Jerez dla Marca Marqueza

W poniedziałek w Jerez odbyły się testy MotoGP. Najlepszy czas dnia wykręcił Marc Marquez, który był również jednym z najbardziej zapracowanych zawodników na torze. Kolejne miejsca zajęli Jorge Lorenzo oraz Maverick Vinales.

Łukasz Kuczera

Zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po niedzielnym wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. W poniedziałek w Jerez rozpoczęły się jednodniowe testy MotoGP, w trakcie których motocykliści mogli po raz pierwszy w tym sezonie sprawdzić nowe części na europejskim torze. Wśród testowanych nowości królowały "skrzydełka", które zamontowano m. in. w motocyklach Repsol Honda Team, Suzuki i Aprilii.

Najlepszy czas dnia wykręcił Marc Marquez. Hiszpan jedno okrążenie toru w Jerez pokonał w czasie 1:39.313, podczas gdy najlepszy wynik weekendu wyścigowego wynosił 1:38.736 i należał do Valentino Rossiego. Marquez był jednym z najbardziej zapracowanych zawodników na torze - pokonał dystans 91 okrążeń. Więcej czasu na motocyklu spędził tylko Esteve Rabat, który przejechał 94 "kółek".

Po zwycięstwie w niedzielnym wyścigu długo odpoczywał Valentino Rossi. Testy w Jerez rozpoczęły się o godzinie 10.00, a Włoch pojawił się na obiekcie dopiero w późnych godzinach popołudniowych. Ostatecznie "Doctor" pokonał dystans 52 okrążeń.

Na testy w Jerez nie zdecydowali się zawodnicy Avintia Racing, w wyniku czego na torze nie oglądaliśmy Hectora Barbery i Lorisa Baza.