MotoGP: poranny trening w Brnie dla Andrei Iannone

Zwycięstwem Andrei Iannone zakończył się pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Czech na torze w Brnie. Kolejne miejsca zajęli Valentino Rossi oraz Jorge Lorenzo.

Łukasz Kuczera

W piątkowy poranek temperatura w Brnie nie była najwyższa. W chłodnych warunkach najlepiej poradził sobie Andrea Iannone, który jedno okrążenie toru pokonał w czasie 1:56.189. Tym samym "Crazy Joe" potwierdził dobrą dyspozycję sprzed tygodnia, kiedy to wygrał wyścig o Grand Prix Austrii.

Dobre tempo w trakcie porannego treningu zaprezentował również Valentino Rossi. "Doctor" stracił do Iannone jedynie 0.265 s. Zaraz za nim sklasyfikowano jego kolegę z zespołu - Jorge Lorenzo. Aktualny mistrz świata był wolniejszy od zwycięzcy o 0.484 s.