MotoGP: Jack Miller najszybszy na otwarcie weekendu

Jack Miller okazał się najszybszym zawodnikiem kategorii MotoGP w pierwszym treningu przed niedzielnym Grand Prix Francji. Drugi był Marc Marquez, a trzeci ulubieniec gospodarzy - Johann Zarco.

Natalia Musiał
Materiały prasowe
Grand Prix Francji będzie drugą w tym sezonie europejską rundą i jednocześnie 29. rozgrywającą się na torze Le Mans. Podczas pierwszego treningu, podobnie jak dwa tygodnie temu w Hiszpanii, zawodnicy musieli sprawdzać swoje motocykle na mokrym torze. Opony typu slick zostały założone dopiero pod sam koniec sesji. Wtedy też znacząco poprawiły się dotychczasowe rezultaty okrążeń, jednak różnice w czasach były ogromne.

Najszybszy w porannym treningu okazał się Jack Miller. Australijczyk przejechał pętle toru w czasie 1:37:467. Za nim ze stratą ponad sekundy uplasował się Marc Marquez. Trzecią pozycję zajął reprezentant gospodarzy - Johann Zarco.

Tuż za prowizorycznym podium znalazł się Cal Crutchlow. Dalej byli Loris Baz, Karel Abraham, Bradley Smith, Valentino Rossi , Alvaro Bautista oraz zamykający czołową dziesiątkę Maverick Vinales.

Na dalszej 13. pozycji znalazł się zwycięzca ostatniej rundy na torze w Jerez Dani Pedrosa a także Andrea Dovizioso oraz Jorge Lorenzo. Z kolei zastępujący kontuzjowanego Alexa Rinsa Sylvain Guintoli uzyskał 20. czas.