MotoGP: Marc Marquez z pole position w Brnie

Marc Marquez wygrał kwalifikacje do wyścigu o Grand Prix Czech. Razem z Hiszpanem pierwszy rząd startowy w niedzielę utworzą Valentino Rossi oraz Dani Pedrosa.

Łukasz Kuczera
Zadowolony Marc Marquez po udanym występie Materiały prasowe / Zadowolony Marc Marquez po udanym występie
W sobotę warunki w Czechach uległy poprawie. Po tym jak w piątek motocyklistom przeszkadzał ulewny deszcz, sobotnie treningi i kwalifikacje MotoGP odbywały się w upalnym słońcu. Taka aura odpowiadała motocyklistom Repsol Honda Team. Zawodnicy japońskiego teamu odbyli w lipcu testy w Brnie w podobnych warunkach i to zaprocentowało.

Najlepszy w walce o pole position okazał się Marc Marquez. Aktualny mistrz świata pokonał jedno okrążenie toru w czasie 1:54.981. Minimalnie gorszy od niego okazał się Valentino Rossi. Strata "Doctora" do aktualnego mistrza świata wyniosła 0.092 s. Jako trzeci kwalifikacje ukończył Dani Pedrosa.

Powodów do zadowolenia nie ma Jorge Lorenzo. Sędziowie dopatrzyli się błędu u zawodnika Ducati i anulowali jego najlepsze okrążenie, gdyż "Por Fuera" wyjechał w jednym z zakrętów poza linię toru. W efekcie Lorenzo spadł na szóste miejsce.