MotoGP. GP Aragonii. Maverick Vinales znów najszybszy. Yamaha poza konkurencją

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / motogp.com / Na zdjęciu: Maverick Vinales
Materiały prasowe / motogp.com / Na zdjęciu: Maverick Vinales

Maverick Vinales okazał się najszybszym motocyklistą podczas drugiego treningu MotoGP przed GP Aragonii. Podobnie jak to miało miejsce o poranku, trzy czołowe pozycje zajęli zawodnicy Yamahy.

Maverick Vinales wyrasta na faworyta rywalizacji w GP Aragonii, po tym jak obie piątkowe sesje MotoGP padły łupem Hiszpana. W popołudniowym treningu stawka motocyklistów znacząco jednak przyśpieszyła - głównie za sprawą wyższych temperatur, a co za tym idzie, cieplejszego asfaltu.

Ostatecznie Vinales zakończył popołudniową sesję MotoGP z czasem 1:47.771. Hiszpan wyprzedził o 0,249 s. Fabio Quartararo i 0,447 s. Franco Morbidellego. Tym samym po raz drugi tego dnia Yamaha zajęła trzy czołowe pozycje w klasyfikacji treningu. To daje Japończykom powody do radości przed niedzielnym wyścigiem.

Problemy ma za to Ducati. Już o poranku reprezentanci włoskiej ekipy zajęli miejsca na tyłach stawki. W kolejnej sesji było niewiele lepiej. Najwyżej sklasyfikowany Johann Zarco zajął dopiero jedenaste miejsce. Na dodatek Zarco po raz kolejny tego dnia zanotował upadek, choć nie był on groźny.