Piąte miejsce Kuby Giermaziaka w kwalifikacjach

Kuba Giermaziak uzyskał piąty czas podczas sesji kwalifikacyjnej Porsche Supercup, na torze Red Bull Ring. Pole position wywalczył faworyt lokalnej publiczności - Philipp Eng.

Zwycięzca sobotnich kwalifikacji na torze Red Bull Ring, Philipp Eng uzyskał czas 1:32.869. Austriak był minimalnie szybszy niż Christian Engelhart z zespołu Konrad Motorsport. Bawarczyk stracił do Enga zaledwie 0,029 sekundy. [ad=rectangle]

Trzecie miejsce zajął najlepszy z tegorocznych debiutantów w markowym pucharze Porsche - Sven Muller. Niemiec ustawi się w drugiej linii niedzielnego wyścigu, wspólnie z Benem Barkerem, z zespołu Verva Lechner Racing Team.

Lider polskiego teamu i zwycięzca ostatniego wyścigu o Grand Prix Monako, Kuba Giermaziak uzyskał piąty czas. Wicelider cyklu stracił 0,279 sekundy do zwycięzcy sesji.

16. miejsce, w stawce 26 zawodników, zajął drugi z polskich kierowców Robert Lukas. Zawodnik Forch Racing znalazł się dwa oczka wyżej niż startujący gościnnie, w barwach Project 1 - Sebastien Ogier. Rajdowy mistrz świata był 18.

Start do niedzielnego wyścigu na torze Red Bull Ring o godzinie 11:45.