MP: triumf załogi Zajączkowskiego w klasie Scandinavia 650/Skippi 650

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Robert Hajduk/PZŻ /
Materiały prasowe / Robert Hajduk/PZŻ /

Załoga Tobiasza Zajączkowskiego wywalczyła mistrzostwo Polski balastowej w klasie Scandinavia 650/Skippi 650, które odbyły się w Gdyni. Zawody zostały przeprowadzone w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2015.

W tym samy czasie trwały także zawody Pucharu Polski w klasach Delphia 24 OD oraz katamaranach Hobie Cat 16, A-class, F18 i Formuła Open.

W klasie Scandinavia 650/Skippi 650 triumfowała wspomniana wcześniej ekipa Zajączkowskiego. Drugie miejsce na podium zajęła załoga Piotra Słowika, a trzeci był Michał Kaczmarek (Yacht Klub Wielkopolski) z załogą.

W zawodach Pucharu Polski w klasie Delphia 24 OD pierwsze miejsce zajęła załoga Michała Korneszczuka (YK Stal Gdynia), druga była drużyna Piotra Kowalewskiego (JKW Poznań), a trzecią załogą została ekipa Pawła Tarnowskiego (Liga Morska Gliwice).

Pierwsze miejsce w katamaranach Hobie Cat 16 zajęła załoga Tymoteusza Cierzana, drugie ekipa Bartłomieja Walencika, a trzecie Dominique Bohdziewicz z załogą (wszyscy UKS NAVIGO Sopot).

W rywalizacji A-class na podium także stanęli tylko zawodnicy byli UKS NAVIGO Sopot. Pierwsze miejsce zajął Jacek Noetzel, drugi Jakub Surowiec, a trzeci Marcin Kamiński. W klasie F18 najlepsi byli Piotr Baryżewski i Michał Kraskowski. Drugie miejsce zajęli Michał Surowiec i Jerzy Białek, a trzecie Radosław Dąbrowski i Karol Dołęga (również wszystkie załogi UKS NAVIGO Sopot).

Klasę Formuła Open wygrały Aleksandra Jędryczka i Katarzyna Piernicka, drugi był Seweryn Krajewski z Beatą Krajewską, a trzecie miejsce przypadło Aleksandrowi Hejberowi i Tymonowi Szymańskiemu (wszyscy także UKS NAVIGO Sopot).