MŚJ ISAF: Julia Szmit i Hanna Dzik mistrzyniami, brąz Magdaleny Kwaśnej

Julia Szmit i Hanna Dzik wywalczyły złote medale w klasie 420, a Magdalena Kwaśna zajęła trzecie miejsce w klasie Laser Radial na mistrzostwach świata juniorów ISAF u wybrzeży wyspy Langkawi w Malezji.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Christophe Launay / isafyouthworlds.com

Regaty odbywały się w dniach od 27 grudnia do 3 stycznia. Najlepiej zaprezentowały się żeglujące w klasie 420 Julia Szmit i Hanna Dzik (MBSW/UKŻR Giżycko/YKP Gdynia), które zdobyły mistrzostwo świata. Ostatniego dnia zawodów Polki dopłynęły do mety dopiero na dwudziestej drugiej pozycji, ale ten wynik poszedł do odrzutki i nasze zawodniczki utrzymały pierwsze miejsce. Wśród chłopców na dwudziestej pozycji zakończyli zawody Grzegorz Olko i Ignacy Jaszczuk (KS Spójnia Warszawa).

Bardzo dobrze spisała się także Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) w klasie Laser Radial, która wyjedzie z Malezji z brązowym medalem. Reprezentantka Volvo Youth Sailing Team Poland w niedzielnym wyścigu zajęła dziewiąte miejsce, co nie miało już wpływu na końcowy rezultat. Młoda polska żeglarka w porównaniu do poprzedniej edycji mistrzostw poprawiła się o sześć pozycji. Dobry rezultat osiągnął także Jakub Rodziewicz (Sejk Pogoń Szczecin), który w gronie sześćdziesięciu sześciu zawodników był dziewiąty.

Na zdjęciu Magdalena Kwaśna (Fot. Christophe Launay / isafyouthworlds.com) Na zdjęciu Magdalena Kwaśna (Fot. Christophe Launay / isafyouthworlds.com)

W klasie 29er blisko podium były Aleksandra Melzacka i Maja Micińska (YKP Gdynia), ale zwyciężczynie tegorocznych regat Eurosaf ostatecznie zajęły szóste miejsce, co i tak jest dobrym wynikiem. W rywalizacji chłopców na dziewiętnastej pozycji uplasowali się Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski (YKP Gdynia).

Jedynym naszym reprezentantem w windsurfingowej klasie RS:X był Mateusz Grochowski (SKŻ Sopot), który zajął jedenaste miejsce.