Olbrzymi sukces Polek! Mamy złoto i brąz

Jest pierwszy złoty medal dla Polski podczas Uniwersjady w USA! A to nie jedyny sukces. W konkursie skoków narciarskich kobiet aż dwie nasze reprezentantki stanęły na podium.

Krzysztof Kaczmarczyk
Polki Nicole Konderla (P) i Kinga Rajda (L) pozują do zdjęcia po konkursie skoków narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid PAP / Paweł Skraba / Polki Nicole Konderla (P) i Kinga Rajda (L) pozują do zdjęcia po konkursie skoków narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie w Lake Placid
Nicole Konderla złotą medalistką Uniwersjady w Lake Placid! Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Kinga Rajda. To wielki sukces polskich kobiecych skoków narciarskich i siódme polskie złoto w historii tej dyscypliny, jeżeli chodzi o Uniwersjadę.

- Jestem bardzo szczęśliwa, bo po ten złoty medal tu przyjechałam i cel udało się zrealizować - powiedziała nasza mistrzyni dla oficjalnej strony Akademickiej Reprezentacji Polski.

- Cieszę się bardzo, że wszystko poszło po mojej myśli, chociaż od rana nie czułam się w najlepszej dyspozycji - dodała Polka.

Konderla skakała bardzo równo. W pierwszej serii osiągnęła odległość 90,5 metra, w drugiej wylądowała tylko o pół metra bliżej. Rajdzie brązowy medal dały skoki na odległość 86,5 i 89,5 metra.

- Bardzo cieszyłam się po skokach, bo ja tu przede wszystkim przyjechałam po to, żeby się cieszyć. Bardzo fajny konkurs nam wyszedł, bo przecież każda z nas skakała dzisiaj bardzo dobrze - dodała Rajda.

Warto dodać, że reprezentantki naszego kraju zajęły też dwa miejsca tuż za podium, bo czwarte i piąte miejsce uzyskały Anna Twardosz i Paulina Cieślar.

Zimowa uNiwersjada w amerykańskim Lake Placid potrwa do 22 stycznia 2023 roku. Startuje w niej około półtora tysiąca sportowców z ponad pięćdziesięciu krajów.

W sumie Akademicka Reprezentacja Polski ma już w Lake Placid pięć medali. Oprócz złota Konderli i brązu Rajdy w skokach narciarskich, srebrny krążek wywalczyły Iga Wojtasik w łyżwiarstwie szybkim i Barbara Skrobiszewska w biathlonie. Na najniższym stopniu podium stanęła również Joanna Kil w kombinacji norweskiej.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)