Adam Małysz mistrzem Polski!

W znakomitej formie jest tuż przed Turniejem Czterech Skoczni Adam Małysz. W Zakopanem na Wielkiej Krokwi jako jedyny w obydwu seriach konkursu o mistrzostwo Polski lądował powyżej 130 metrów i bez problemu sięgnął po kolejny tytuł. Srebro zdobył Kamil Stoch, a brąz Stefan Hula.

W tym artykule dowiesz się o:

Forma Adama Małysza była wysoka już w Engelbergu w trakcie ostatnich zawodów Pucharu Świata. W Zakopanem na mistrzostwach kraju nasz najlepszy zawodnik dosłownie znokautował konkurencję. Jego przewaga nad drugim Kamilem Stochem wyniosła aż dwadzieścia sześć punktów. Małysz złoto miał praktycznie zapewnione już po pierwszym skoku, a w drugim tylko dopełnił formalności. Jego odległości w świątecznym konkursie na Wielkiej Krokwi to 132 i 130 metrów. Żaden inny zawodnik nie zdołał choćby zbliżyć się do granicy 130 metrów.

Kamilowi Stochowi, który zajął drugie miejsce i wywalczył srebrny medal, zabrakło do tego czterech metrów. Po pierwszej kolejce Stoch był trzeci, przegrywał bowiem jeszcze ze Stefanem Hulą, jednak ten ostatni skoczył w finałowej serii krócej i dwójka naszych kadrowiczów zamieniła się swoimi lokatami.

Pozostali reprezentanci Polski na Turniej Czterech Skoczni także nie zawiedli - Dawid Kubacki był czwarty, Marcin Bachleda piąty, a Krzysztof Miętus siódmy. Wygląda więc na to, że na Turniej Czterech Skoczni faktycznie pojadą ci, którzy w tej chwili prezentują najlepszą formę. Wyniki mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi: